Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Expo alanı altyapısına ASAT hizmet vermiyor

Valii Öztürk, Expo 2016 Antalya Ajansı Konseyi 5. toplantısında ASAT'ın imkanlarının Expo alanının kanalizasyon işini yapmaya el vermediğini, işi İller Bankası ile yapacaklarını bildirdi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
EXPO 2016 Antalya Ajansı Konseyi 5. Toplantısı, Porto Bello Otel'de gerçekleştirildi. Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk, başkanlığında yapılan toplantıda konsey üyelerine EXPO alanında devam eden çalışmalar sinevizyon eşliğinde anlatıldı. İLLER

BANKASI MARİFETİYLE

Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk, Expo alanının kanalizasyon işini yapmaya ASAT'ın imkanlarının elvermediğini bu nedenle kanalizasyon işini İller Bankası marifetiyle yapmayı tasarladıklarını söyledi.

ALTYAPIDA SONA GELİNDİ

EXPO'da her çalışmanın takviminde ilerlediğini belirten Vali Öztürk, alt yapı çalışmalarında sona gelindiğini söyledi. Yakın zamanda başka yerden getirilmesi planlanan ağaç ve çiçeklerin ihalesinin yapılacağını duyuran Vali Öztürk,bundan sonra tanıtıma hız verileceğini bildirdi. Uluslararası bütün organizasyonlarda yer alacaklarını belirten Öztürk, "Antalya'nın turizm dışında başka bir alanına da ülkelerin ilgilerini çekebiliriz. Çin'den bir heyet davet edeceğiz. Onların tecrübelerinden faydalanacağız" diye konuştu. Vali Öztürk, Ekonomi Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yurtdışındaki müşavirleriyle bir toplantı hazırlığı içinde olduklarını ifade ederek, dil bilen kişi sayısının ise şu anda 54'ü bulduğunu kaydetti. Vali Öztürk, Perge'ye teleferik sistemi ile talebin yönetim kurulunun yapılabilir olup olmadığına karar vereceğini söyledi.

650 TÜR AĞAÇ

EXPO 2016 Antalya Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Bodur ise EXPO 2016 Antalya'da sedde çalışmalarının yüzde 75'inin tamamlandığını kaydederek, 80 araç ve 100 personelle 950 ton malzemenin taşınıp serildiğini söyledi. 650 tür ağacın ve EXPO bitkilerinin ekilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Bordur, "Alana görsel zenginliği olan bitkiler dikilecek. Şakayık, sembol çiçeğin üretimi noktasında çalışmalar başlatıldı. Bu üretim 3 yıllık bir plan kapsıyor. 5500 kök ve 2 bin yumru kök şakayık üretilecek. Hisar Çandır'daki şakayık alanı koruma altına alınarak ziyarete açılacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Expo alanı altyapısına ASAT hizmet vermiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN