Değirmene hayat verdi

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Ağlasun ilçesindeki Sagalassos'a 7 kilometre mesafedeki tarihi su değirmeni, BAKA'nın desteğiyle restore edildi

Burdur'un Ağlasun ilçesine bağlı Yeşilbaşköy Belediye Başkanı Hüseyin Akıncı, 300 yıl boyunca hizmet veren Tarihi Su Değirmeni'nin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) projesi ile yeniden hayata döndürdüklerini söyledi.

BİZDE İŞSİZLİK YOK

Belediyenin 104 bin lira bütçe ile hazırladığı projeye BAKA'nın 82 bin 315 lira kaynak aktardığını anlatan Akıncı, ekoturizm açısından şaheser bir yapı kazanıldığını kaydetti. Yeşilbaşköy'e hayat veren en önemli unsurun doğal kaynak suyu olduğunu kaydeden Akıncı, "Burada işsizlik yok. Hatta işçi açığı olduğunu söyleyebilirim" dedi. Uluslararası bir sermaye grubunun 40 milyon lira bütçe ile doğal kaynak suyu yatırımı yaptığını kaydeden Akıncı, "110 kişiye istihdam sağlanıyor. Türkiye'nin yanı sıra ihracat yapılıyor" dedi.

YÜZDE 50 İNDİRİM
Yeşilbaşköy kasabasının Isparta ve Antalya ile sarsılmaz bir bağ kurduğunu kaydeden Başkan Hüseyin Akıncı, "Barış yolu olarak da tanımlanan Isparta- Burdur Hattı'nı kullanarak Isparta'dan bize gelenler eğer bu yolu kullandılar ise aldıkları her türlü hizmete yüzde 50 indirim uyguluyoruz. Yalnız kanıtlamaları gerekiyor. Bir fotoğraf ya da doğru tanık gösterdikleri an Alabalık Tesisleri'nde, Tarihi Su Değirmeni'nde yüzde 50 indirim uyguluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değirmene hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN