Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracat devleri ödüllerini aldı

Antalya İhracatçılar Birliği, 2012 yılında Antalya, Burdur ve Isparta'da en iyi ihracatı yapan 69 firmayı ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Antalya İhracatçılar Birliği'nce düzenlenen 'İhracatın Yıldızları 2012' töreniyle, Antalya, Burdur ve Isparta'da ihracat yapan firmalara ödül verildi. Ödül töreninde konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, kentin ihracatının, 2013 yılının 11 ayı itibariyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 oranında arttığını söyledi. Büyükekşi, Antalya'nın turizm cenneti özelliğinin yanında ihracatta da da Türkiye'nin önemli kentlerinden olduğunu vurguladı.

HEDEF 2023 YILI
İhracatçıların katma değere yönelik çalışmalara önem vermesini isteyen Büyükekşi, bu yapıldığı takdirde gelecekte rekabet gücüne çok daha büyük katkı sağlanmış olacağını bildirdi. Gayri safi yurt içi hasılayı 2023 yılında 25 bin dolara çıkarmak istediklerini anlatan Büyükekşi, "Şu an bir işçinin işverene maliyeti 800 dolar. 2023'te bu maliyette 2,5 kat artış olacak. Bu durumu iyi kavrayıp programımızı ona göre yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

1,5 MİLYAR dolar

Antalya İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı ise Antalya'nın ihracatının 1,5 milyar dolara ulaştığınıbelirterek, Antalya ihracatında yaş sebze ve meyve ile madencilik sektörünün lokomotif olduğunu vurguladı.

69 FİRMAYA ÖDÜL
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ihracatçılığın gayret ve azim isteyen zor bir iş olduğunu belirtti. İhracatçıların aynı zamanda üretici olduğunu ifade eden Öztürk, Türk ihracatçıların farklı üretimlerle rakipleriyle arasında fark oluşturması gerektiğini kaydetti. Isparta Valisi Vahdettin Özkan ile Burdur Valisi Nurettin Yılmaz'ın da katıldığı törenin sonunda Antalya, Isparta ve Burdur'da en fazla ihracat yapan 69 firmaya ödülleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracat devleri ödüllerini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN