Vali sağlıkçılarla buluştu

Giriş Tarihi: 24.12.2013

Vali Öztürk Antalya Sağlık Turizmi Derneği üyeleriyle kahvaltıda biraraya geldi

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Sağlık Turizmi Derneği (ANSAT) üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Buluşmaya ANSAT Başkanı Ali Cengiz Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Akdeniz Sağlık İşletmeleri Derneği (AKSİD) Başkanı Dr. Mehmet Karakayalı, doktorlar ve davetliler katıldı.

SAĞLIK TURİZMİNE DESTEK

ANSAT Başkanı Yılmaz, sağlık turizmine hizmet eden tesislerin yetersizliğinin ve bu tesislerin arttırılması gerektiğinin altını çizdi. Vali Öztürk, valilik olarak sağlık turizmine destek olacaklarını vurgulayarak, sivil toplum örgütlerinin, belediyelerin ve paydaşların tamamının bu alana destek vermelerini istedi.

VATANDAŞ İNANMIYOR

Sağlık sektörünün eksiklerinin son yıllarda yeni yeni tamamladığını belirten Antalya Valisi Öztürk, hastalıkların çözümü hususunda, yurtdışındaki tedavi yöntemlerinin daha iyi olduğu peşin hükmünün gelenekselleştiğini ve bunun bir an önce yok edilmesi gerektiğini vurguladı. Bazı haberlerden dolayı vatandaşların, bazı hastalıkların Türkiye'de tedavi edilebileceğine inanmadığını belirterek, "Maddi durumu iyi olan bireyler Antalya'ya değil, Amerika'ya tedavi olmak için gidiyor. İnsanların peşin hükümlerini yıkmak zor. Dolayısıyla sağlık turizmi için sadece yurt dışındaki insanları değil, vatandaşlarımızı da bilinçlendirmeye gayret göstermeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali sağlıkçılarla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN