Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başaran'dan Öner istifası

Erdal Öner'in CHP'nin Kepez adayı olmasının partide yarattığı kaos, artarak sürüyor. CHP'nin aday adaylarından Başaran alınan karara tepki gösterip partisinden istifa etti

Giriş Tarihi: 26.12.2013
CHP'de Erdal Öner'in aday yapılması istifaları da beraberinde getirdi. Her fırsatta parti dışından bir aday gösterilmesi halinde istifa edeceğini söyleyen İl Başkanı Devrim Kök koltuğunu korurken, partiden ilk istifa eden isim Kepez Belediye Başkan aday adaylarından Zeki Başaran oldu. Başaran CHP'nin 2009 seçimlerindeki Kepez adayıydı.

EMEK HIRSIZLIĞI

Partiden istifa etmenin 30 yıllık eşinden boşanmaktan daha zor olduğunu belirten Başaran, istifa nedeni şu şekilde açıkladı: "Kepez'deki 4 aday adayı dışında partili olmayan ithal, CHP ilkelerine sahip olmayan bir aday belirlenirse partimden istifa edeceğimi defalarca söylemiştim. Ben 2009 seçimlerini kaybettiğimde bile bu kadar üzülmemiştim. Benim tepkim Zeki Başaran'ın aday gösterilmemesine değil, partili olmayan birinin aday gösterilmesinedir. Bu süreç içerisinde il başkanı ve diğer parti yetkililerimizle yapılan görüşmelerimizde seçime 4 aday adayından biriyle gidileceği defalarca beyan edildi. Buna rağmen şimdi bu emek hırsızlığının karşısında üzülerek CHP'den istifa ediyorum." Çevik Palace Otel'de düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa ettiğini açıklayan Zeki Başaran'ın bir hayli öfkeli ve üzgün olduğu gözlendi. İl yönetimi ve Erdal Öner'e ateş püsküren Başaran, "Ak Parti'nin artığını, müsveddesini bize yediriyorlar" diye konuştu.

PARTİLİLER KABUL ETMEDİ
Zeki Başaran'ın istifasını açıkladığı basın toplantısına çok sayıda partili katılırken, Başaran'a en büyük destek CHP'li aday adayı Şükriye Karaben'den geldi. Başaran'ın yanında açıklamaya katılan Karaben her hangi bir açıklama yapmazken, partililer Başaran'ın istifasını kabul etmediklerini belirtti. Başaran'ın sözünü alkışlarla kesen partililer, 'Partiyi ne idüğü belirsiz kişilere bırakmayın' şeklinde çıkışta bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başaran'dan Öner istifası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN