Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birleşmiş Milletler gibi koro

AÜ Yabancı Diller Yüksekokulu'nda Türkçe öğrenimi gören 19 farklı ülkeden 20 öğrenci, kurulan koroda Türkçe şarkılar seslendiriyor

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda öğrenim gören yabancı öğrenciler, sosyal aktivite çalışmaları kapsamında oluşturulan koroda Türkçe şarkılar söylüyor, halk dansları dersinde de 'Harmandalı' ve 'Damat Halayı'nı öğreniyor. Öğrenciler, koro çalışmaları sırasında hem Türkçelerini geliştiriyor hem de Türk kültürünü ve folklorunu yakından tanıma imkanı buluyor. Kazandıkları burslarla Türkiye'ye gelmeye hak kazanan öğrencilerin sosyal aktivitelerinden sorumlu Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fikriye Kara, öğrencilerin ülkelerinde kazandıkları Türkiye bursu ile Antalya'ya geldiklerini kaydetti. Kara, öğrencilere Türkçe öğretirken bir yandan da sosyal faaliyetlerle kaynaşmalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

HARMANDALI VE DAMAT HALAYI'NI OYNAYACAKLAR

Koroda 19 ülkeden 20, halk danslarında ise 11 ülkeden 16 öğrenci olduğunu anlatan Kara, öğrencilerin bu sosyal faaliyetler sırasında Türkiye'ye daha kolay uyum sağladıklarının altını çizdi. Kara, öğrencilerin ilk konserini bugün düzenlenecek akademik tören sırasında vereceğini, aynı zamanda halk dansları topluluğunun da 'Harmandalı' ve 'Damat Halayı' ile sahneye çıkacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birleşmiş Milletler gibi koro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN