Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de sıkıntı büyüyor

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Antalya'da siyaset kazanı fokurdamaya devam ederken özellikle CHP'de sıkıntının giderek büyümesi dikkat çekiyor. Bugün Pandora'nın Kutusu yaşanan sıkıntıları değişik bir üslupla ele alıyor. Kepez Belediye Başkanlığı'na CHP'den aday gösterilen Erdal Öner'e ödenmek istenen vefa borcunun perde arkasını okuyacak, çadırcıların isyanına tanıklık edeceksiniz. Süleyman Evcilmen'in açıklamanın yanında epilasyon merkezinin CHP'lilere yaptığı indirime tebessüm edeceksiniz.

VEFA BORCU MU ÖDENDİ?

CHP'de herkes Ak Parti'den kovulma Erdal Öner'in Kepez Belediye Başkanlığı'na adaylığını tartışırken, açlık grevleri yapılırken olayın perde arkasında bir vefa borcu ödemesi olduğu konuşuluyor. CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı ve Mustafa Akaydın'ın 2009 seçimlerinde CHP'ye çalıştığı ayan beyan ortada olan ve kendisine seçim kazandıran 'Dokumacı' lakaplı Erdal Öner'e bugün bu vefa borcunu ödemeye çalıştığı, parti içi muhalefet tarafından dillendiriliyor. Hoca'nın bu borç ödeme işine öncelikle CHP'li Meclis Üyesi Kadir Alkış ile Mustafa Yılmaz'ı zamanında listesine almayla başladığı, şimdi de ikinci taksit ödemesini gerçekleştirdiği belirtiliyor.

ÇADIRCILAR İSYAN EDİYOR
Antalya siyaseti CHP ile yatıyor CHP ile günü uyanıyor. Bunun nedeni ise Erdal Öner'in tartışılmaya devam eden adaylığı. İl Başkanı Devrim Kök'ün, Öner'in adaylık söylentileri ortaya çıktığında, "Bizim 4 aday adayımız var, Genel Merkez inkar ediyor, yok böyle bir şey" söylemi ile ortaya çıkan tabloda partililer kendilerini kandırılmış görüyor. Hani derler ya, "At yalanı, öpeyim inananı" diye. Aynen böyle oldu CHP'de. Şimdi bu gelinen noktada kendilerini kandırılmış gören partililer yıllar önce Dokuma'da Erdal Öner'i protesto için ÇADIR kurmalarının boşa mı olduğunu sorgulamaya başladılar. Öner muhalifleri, "Biz kimin için kurduk o çadırları? Halka nasıl hesap vereceğiz? Biz sahilde güneşten korunmak için mi kurduk o çadırı? Boşuna mı attık o 'Hesap ver Öner' sloganlarını?" diye isyan ediyorlar. CHP'li çadırcılar böyle isyan ederken Ak Partililer ise boş durmuyor. Seçim müziği çalışmalarına başlayıp, 'Dokumacı Erdal yalellim yallah' ve 'Çadırımın üstüne şıp dedi damladı' diye single hazırlıyorlarmış. Fakat çadırcılar öyle bir iddiada bulunuyorlar ki o da göz ardı edilemiyor. Çünkü, Dokuma tartışmasında yolsuzluk yaptığını öne sürdükleri Kepez Belediyesi eski Başkanı Erdal Öner'in CHP tabanını sesini çıkarmaması için paraya boğmaya başladığı iddia ediliyor. Hadi buyurun. Alın size yeni bir tartışma daha.

EPİLASYON İNDİRİMİ
Siyaset dünyası adaylık tartışmaları yaparken CHP'lilere ilginç bir indirim haberi geldi. CHP'lilerin cep telefonlarına gelen SMS'te, "Lara Derm'den CHP üyelerine özel Diode Lazer Epilasyon yüzde 35 indirim. Botox, dolgu, yüz gençleştirme ve saç dökülmemesi için PRP uygulamaları yapılmaktadır. Tel:316…34/507…..62" yazıyordu. Mesajı alan bazı partililer gülsünler mi ağlasınlar mı bilemediler. Herkes ciddi ciddi siyasetle uğraşırken birileri çıkıp yüz gerdirme ve epilasyon indirimi yapıyor. Ama bazı partililer ise öyle düşünmüyor. Özellikle CHP'li kadınlar, "İndirim indirimdir" deyip cilt merkezinin yolunu tuttular bile.

ZORUNLU AÇIKLAMA
CHP'nin özellikle Muratpaşa adayını açıklamakta gecikmesinin sonuçlarını önceki yazıda ele almıştık. Gecikme nedeniyle dedikodu kazanının kaynayıp taştığını belirterek, bu dedikoduların Süleyman Evcilmen'in ilk partisi DSP'ye başvurduğuna kadar vardığını dile getirmiştik. Dedikodu o düzeye ulaştı ki bazı internet sitelerinde haber oldu. Bu durum üzerine DSP İl Başkanı Metin Oktay, bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Oktay; Evcilmen'in kendilerine herhangi bir başvurusunun olmadığını açık dille ifade etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak tüm büyük şehirlerde ilçe başkan adaylarının henüz açıklanmadığını vurgulayarak bulanık suda balık avlamaya çalışanların dedikodu ürettiğini söyledi. Adının sürekli speküle edilmesinden yakınan Evcilmen bu dedikodulara inanılmamasını istedi ve bu dedikodularla bir yere varılamayacağının bilinmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de sıkıntı büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN