Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim için can feda

Beymelek Saz İlköğretim Okulu velileri, okullarının bir an önce eğitime başlayabilmesi için kolları sıvadı. Kadınlar sıraları sildi, erkekler yerleri temizledi, çocuklar sınıfa sıraları taşıdı

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Antalya'nın Demre ilçesinde, Beymelek Saz İlköğretim Okulu velileri okullarının bir an önce eğitime başlayabilmesi için kolları sıvadı. Yöresel kıyafetler içinde kadınlar tek tek sıraları silerken, eline süpürge ve çekçekleri alan erkeler yerleri temizledi. Çocuklar temizlenmiş sıraları sınıflarına taşıdı.

OKUL GÜÇLENDİRİLDİ

Güçlendirme çalışmaları esnasında okulda eğitim öğretime ara verilince çocuklarını başka bir okula göndermek zorunda kalan veliler, okulun geçici teslimatı yapıldığı günün akşamı bir araya gelerek elbirliği ile okullarını inşaat atıklarından temizlemek için çaba sarf etti. Renkli görüntülere sahne olan temizlik çalışmaları esnasında konuşan Beymelek Saz İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Sahip Kurnaz, okullarına yönelik iki ay önce bina güçlendirmesi yapılmasına karar verildiğini, çalışmaların bittiği gün de öğrenciler ve velilerle birlikte imece usulü ile okullarını temizlemeye başladıklarını ifade etti. Kurnaz, "Hepsinden Allah razı olsun. Bizleri yalnız bırakmadılar" dedi.

OKUL İCİN CAN FEDA

Salim Oduncu isimli veli, "Okulumuz için canla başla çalışıyoruz. Hepimizin çocuğu var. Hepimizin eğitime ihtiyacı var. Okulumuz çok kötü günler geçirdi. Eğitimde zor günler gördük. Bunu herkesin severek yaptığından eminim. On gün olsa on gün gelirim. Evimizde temizliğe yardım etmiyoruz ama okulumuz canımızı feda ederiz" şeklinde konuştu. Okulda üç çocuğu öğrenim gören Ayşenur İzmirli de akşam saat 18.00'den itibaren temizlik çalışmasına başladıklarını kaydetti.

İMECE USULÜ ÇALIŞMA
Demre ilçesinde, Beymelek Saz İlköğretim Okulu velileri güçlendirme çalışması biten okulun bir an önce eğitime başlayabilmesi için imece usulü kolları sıvadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim için can feda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN