Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgi Kumbarası oyuncak doluyor

Işıklar caddesine yerleştirilen kumbarada haftada 300- 500 kitap ve oyuncak toplanıyor

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesince Işıklar Caddesi'ne yerleştirilen 'Sevgi Kumbarası'nda toplanan kitap ve oyuncaklar okullar ile ihtiyaçlı ailelere dağıtılıyor. 4 ay önce Işıklar Caddesi'ndeki bankamatik cihazlarının yanına kurulan Sevgi Kumbarası'nda her hafta 300 ile 500 arasında oyuncak ve kitap birikiyor. Belediye ekiplerince ayrıştırılarak temizlenen kitap ve oyuncaklar belirlenen okullar ile ihtiyaçlı ailelere veriliyor.

ÖNCE TAMİR
Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Emin Sözen, 'Sevgi Kumbarası'nı bir ihtiyaçtan dolayı tasarladıklarını söyledi. Kumbara ile Antalya halkının yardımlaşma ve paylaşma bilincini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını dile getiren Özen, kumbarada toplanan oyuncak ve kitapların görevlilerce Büyükşehir Belediyesi Yardım Merkezine götürüldüğünü, burada tamir edilmesi gerekenlerin işlemlerden geçtiğini anlattı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Sevgi Kumbarası'na Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten belediye yetkilileri, her türlü oyuncak yanında ansiklopedi, roman ders kitabı da bırakıldığını, 4 noktaya daha kumbara yerleştireceklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgi Kumbarası oyuncak doluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN