Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta CHP durulmuyor

CHP Isparta İl Başkanı Şenol'un 'Utanç duyması gerekirken her türlü ayak oyunlarına giriyor' iddiasıyla suçladığı eski İl Başkanı Erdoğan partide nahoş şeyler olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 29.12.2013
SON günlerde yaşadığı olaylarla gündemden düşmeyen CHP Isparta İl Örgütü'nde gerilim devam ediyor. Haklarında çıkan spekülasyonlara cevap veren CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, bu olayların tırmanmasının arkasında eski İl Başkanı Yusuf Erdoğan'ın olduğunu iddia etmesi üzerine Erdoğan'dan yanıt gecikmedi.

HİÇ KONUŞMADIM

Hakkındaki iddialar nedeniyle kendine cevap hakkı doğduğunu ifade eden Erdoğan, il yönetiminin ülke gündeminde yaşanan gelişmeler hakkında halkı bilgilendireceği yere kendi içlerinde mücadele içine girdiğini belirtti. Partisinde yanlış ve çirkin olaylar olduğunu dile getiren Erdoğan, şunları söyledi; "Isparta'da özellikle canı gönülden bağlı olduğum CHP'de istemediğim, arzulamadığım, çok çirkin ve yanlış olaylar oluyor. Bir partili olarak derinden üzülüyorum. En azından bizim üzüntümüz kadar yöneticilerin de bu üzüntüye ortak olmasını ve üzüntüyü bertaraf etmelerini canı gönülden istiyorum. Çünkü bakıyoruz ülke gündemi almış başını gidiyor. CHP'nin ve bizlerin alana çıkarak, bunlara vatandaşlara anlatacağımız yerde ne yazık ki geçmiş dönemde partiye hizmet eden insanlarla mücadele içerisine girmiştir. Bu kadar büyük yanlış bir il başkanına ve il yönetimine yakışmaz."

OLANLAR HOŞ DEĞİL

Partide yaşanan olayların hiç hoş olmadığını belirten Erdoğan, "Yönetim oturup bu yanlışı veya bu olumsuzlukları telafi etme yoluna gitmelidir. Çok fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü konuşursam partime ve Isparta'ya zarar vereceğimi biliyorum. Ama partimizde nahoş işler oluyor" dedi. İl Başkanı Şenol'un Merkez İlçe Başkanı Senai Demirkol için il kongresinde 'Ben Senai gelmedikten sonra istifa edeceğim" diyecek kadar yakın olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Ne oldu şimdi? 18 aydır Senai Demirkol iyiydi de Cumartesi günü seçim sonucunda mı kötü oldu? Seçim sonucu için herhangi bir girişimde bulunmadım. Sadece üyelik hakkımı kullandım. Demokrasiyi benimsemeyen insanlar bize demokrasi havası atmasınlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta CHP durulmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN