Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanlışlıkla yatan parayı teslim etti

Antalya'da bir kişi, isim benzerliği nedeniyle hesabına yatarılan parayı sahibine teslim etti

Giriş Tarihi: 30.12.2013
Antalya'da yaşayan Ahmet A, isim benzerliği nedeniyle banka hesabına İstanbul'un Tuzla ilçesinde yapılan bir kamulaştırma nedeniyle arsa bedeli olarak 297 bin lira para yatırıldığını iddia etti. Yatırılan tutarın kendisine ait olmadığını belirten Ahmet A, paranın gerçek sahibini bulmak için 9 ay uğraştığını söyledi.

İSTANBUL'DAN YATIRILMIŞ
Antalya'nın Kepez ilçesi Altınova Sinan Mahallesi'nde yaşayan 47 yaşındaki Ahmet A, 9 ay önce kamu bankalarından birinde bulunan hesabına ait bir tebligat aldı. Tebligatta, hesabında yüklü miktarda para bulunduğu ve paranın en kısa sürede çekilmesinin gerektiği yazıyordu. Hesabını kontrol eden Ahmet A, kendisine ait olması mümkün olmayan 297 bin lira bakiyeyi görünce şaşkınlık yaşadı. Paranın nereden geldiğini anlamak için bankayla iletişime geçen Ahmet A, İstanbul'un Tuzla ilçesinde bir kamulaştırma nedeniyle orada bulunan arsanın bedeli olarak paranın hesabına yatırıldığını öğrendi. Ahmet A, İstanbul'da arsalarının olmasının mümkün olmadığını bankaya tekrar bildirerek paranın gerçek sahibinin araştırılmasını istedi.

9 AY UĞRAŞTI

Bankadaki hesabına hiç dokunmadığını ve parayı çekmediğini belirten Ahmet A, 9 aylık uğraş sonucu parayı gerçek sahiplerine verdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlışlıkla yatan parayı teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN