Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Alanya'yı örnek almalı

Giriş Tarihi: 31.12.2013
AB Bakanı ve Başmüzakereci olduktan sonra ilk ziyaretini Antalya'ya yapan Mevlüt Çavuşoğlu'nu, memleketi Alanya'da Kaymakam Erhan Özdemir, Emniyet Müdürü Erkan Dur, Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, akrabaları ve partililer karşıladı. Çavuşoğlu, babası Osman Çavuşoğlu'nun elini öptü. Baba Osman Çavuşoğlu ise oğluna sarıldıktan sonra alnından öperek başarı diledi. Çavuşoğlu, AB'ye Alanya'yı örnek almasını önerdi.

AB'NE TAVSİYE ETTİ

Bakan Çavuşoğlu Alanya Kaymakamlığı'nı ziyaretinde, Avrupa'daki entegrasyon sorununa değinerek, yerleşik yabancıların Alanya'ya entegrasyonunu örnek gösterdi. Çavuşoğlu, "Avrupalı dostlarımız entegrasyondaki başarıyı görmek istiyorsa, dünyanın birçok ülkesinden gelen insanların, Türkler ve Müslümanlarla nasıl kaynaştıklarını Alanya'da görsünler. Avrupalı dostlarımıza küçük bir tavsiyedir" dedi. Daha sonra Alanya Belediye Başkanı Ak Partili Hasan Sipahioğlu, 1984 yılında dönemin Anavatan Partisi Antalya Milletvekili merhum Ali Dizdaroğlu'nun Alanya'yı Konya'ya bağlayan Kuşyuvası yoluyla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi, belge ve fotoğrafların yer aldığı bir albümü Çavuşoğlu'na hediye etti.

KAZAZEDELERİ ZİYARET

Alanya Devlet Hastanesi'ne geçen Çavuşoğlu, Karapınar Köyü Çayarası mevkiindeki baraj inşaatında çalışan işçileri taşıyan servis minibüsünün gölete uçması sonucu 8 kişi öldüğü kazada yaralanan ve tedavi gören işçileri ziyaret etti. Yaralı işçilerin durumlarını soran Çavuşoğlu, hastanede karşılaştığı bazı hasta ve yakınlarıyla da kısa süre sohbet etti.

BABA OCAĞINDA
AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Alanya'nın Türkler Beldesi'nde baba ocağını ziyaret etti. Çavuşoğlu ilk olarak annesi Fatma Çavuşoğlu'nun Türkler Belediyesi Merkez Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti. Ardından baba ocağına geçen Çavuşoğlu, akrabaları ve belde halkı tarafından karşılandı. Babası Osman Çavuşoğlu'nun elini öpen Bakan Çavuşoğlu, yakınlarıyla tek tek kucaklaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Alanya'yı örnek almalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN