Polisten 3 günlük yeni yıl tedbirleri

Giriş Tarihi: 31.12.2013

Antalya Emniyeti, yeni yıl nedeniyle rutin tedbirlerin yanı sıra 2 Ocak'a kadar sürecek huzur tedbirleri alınacağını duyurdu. Bölgede yeni yıla olaysız girilmesi için her türlü önlem alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, yeni yıl nedeniyle 3 gün boyunca ek tedbir aldı. Bu sabahtan itibaren her zaman alınan ve uygulanan tedbirlere ek olarak, 2 Ocak'a kadar huzur planları uygulamaya koyulacak. Özellikle 5 yıldızlı otellerin yılbaşı için özel programlar düzenlemesiyle kent içi nüfusunun artacağını göz önüne alan Emniyet Müdürlüğü, il merkezi ana arterleri ve bağlantı yolları ile yoğunluk yaşanan yerlerde, alışveriş merkezlerinde, umuma açık eğlence yerlerinde, terminallerde, limanlarda ve lunaparklarda can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik kontrollerin arttırılacağı duyuruldu.

İŞTE TEDBİRLİ ALANLAR
Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamayla, yılbaşı kutlamalarının yoğun olarak yapılacağı içkili eğlence mekanları başta olmak üzere Cumhuriyet Meydanı, Kaleiçi Bölgesi, Yat Limanı, Konyaltı Beach Park, Muratpaşa Kent Meydanı, Konyaaltı Kent Meydanı, Lara Beach Park civarı yerleri sürekli kontrol altında tutulacağını duyurdu. Tüm bu alanların güvenliği ve trafik denetimleri için 2 bine yakın personelin hazır tutulduğu belirtildi.

ALKOL DENETİMİ

Emniyetin bir uyarısı da geceyarısından sonra başlatılacak alkol denetimi konusunda oldu. Denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilenler hakkında yasal işlemler yapılacağı, alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçlarının yediemin otoparklarında veya trafik birimlerine ait park yerinde muhafaza altına alınacağı açıklandı. Alkollü araç sürücülerinin mahallinden temin edilecek ticari araçlarla gidecekleri yerlere gönderileceği de vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten 3 günlük yeni yıl tedbirleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN