HALUK ÜNCEL: Yeni yıldan beklentiler

Giriş Tarihi: 1.1.2014
Yeni yılın ilk günü… Nasıl başlarsa öyle biter derler… Temennim Antalya'nın kazanacağı, Antalyalının kazanacağı bir yıl olması… İnşallah böyle olur da bu kent, kaybettiği 5 yılın acısını bu yıl geride bırakır, geleceğe güvenle bakar. Yeni ufuklara yelken açar. Yelken derken gemi hazır, kaptan hazır, rüzgar müsait, vira bismillah…

***
Şurada üç ay var, geminin hızla yol alıp, limana varması lazım. Limanının rotası da belli; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı… İnanıyorum ki; 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti, Menderes Türel kaptanlığında bu hedefe varacak. Çünkü, Antalya geride bıraktığımız 5 yılda çımacıların sürdüğü tekne ile yol almaya çalışmıştı. Beceremediler, tekneleri su aldı, battılar. Günlerini zevki sefa ile geçirdikleri için, nasıl alabora olduklarını anlamadılar bile… Allah'tan Antalya halkı sağduyulu da bu sulu (!) günleri fark etti. Acemi kaptanlara bu kez yol vermeyeceklerinin işaretini verdi.

***
Geçtiğimiz Cumartesi günü de Kepez Arena'da tüm Ak Partililer nasıl aynı geminin içinde olduklarını gösterdiler, Menderes Türel kaptanlığındaki geminin rüzgarını oluşturdular. Şimdi yapılması gereken, kentte topyekun bu havayı estirebilmek.

***
Zor değil. Ortam uygun. Antalyalının önünde yaşadıkları iki dönem var. Birincisi 2004-2009 arası Antalya'ya kazandırılanlar. İkincisi 2009-2014 arası Antalya'ya kaybettirilenler. Bu kez, bu kentin yaşayanının kıyaslama imkanı mevcut. Diğerinde hazırlıksız yakalanmışlardı. Antalyalı artık karşısında kim olduğunu iyi biliyor, tanıyor. Başbakan'ın yakıştırması ile 'Fetret Devri'ni mi bir defa daha yaşamak isteyecekler, yoksa 'Yükselme Devri'ni mi isteyecekler? Karar Antalyalıların…

***
Yılın bu ilk gününde, yeni bir umutla uyanan tüm Antalyalılara sağlık, huzur ve bereket dolu bir 2014 diliyorum. Ve yine inanıyorum ki Antalya'da bir kez daha sağduyu galip gelecek. 2014 Antalyalılar için yeni bir başlangıç olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HALUK ÜNCEL: Yeni yıldan beklentiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN