Başkan okul arsalarını istedi

Günaydın, 8 milyon liralık vergi borcuna karşılık belediye taşınmazlarına haciz gelmesi üzerine, devlete bağışladıkları okul arsalarını geri istedi

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Isparta Belediyesi'nin ödeme vadesi geçmiş 8 milyon liralık vergi borcu nedeniyle gayrimenkullerine haciz konulması yeri bir krize yol açtı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bir yerel televizyonda katıldığı programda, belediye olarak devlete bağışladıkları arsaların geri verilmesini istedi. Borçlarının ödenmesi için imtiyaz isteyen Günaydın, başkanlık yaptığı dönemde 16 okul yeri bağışladığını belirtti.

GERİ VERSİNLER

Okul arsalarını bağışlarken devletten para istemediklerini anlatan Isparta Belediye Başkanı, "Bunun için şu 21 trilyonluk borcu silmeleri lazımdı. Camilere de ücretsiz olarak alan tahsisi yaptık. Ben camilerin yerini saymıyorum. Tüm camilerin yerini biz bağışladık. Ben onlar için bir şey söylemiyorum. Allah korusun, orası Allah'ın evi. Sonuç olarak bu iş, bu hale geldiyse, ben de verdiğim arsaları geri istiyorum" dedi.

VERGİ DAİRESİ

Bir vatandaşın belediyeden satın aldığı arsanın tapusunu almak için gittiği Tapu'da, arsada haciz olduğu için devir yapılamayacağı ve Isparta Defterdarlığı Davraz Vergi Dairesi Başkanlığınca 11 Aralık'ta Tapu ve Sicil Müdürlüğü'ne vadesi geçen 8 milyon liralık borcun tahsili için 'haciz bildirisi' gönderildiği ortaya çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan okul arsalarını istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN