Aday açıklamada taktik savaşları

Yerel seçimler öncesi Antalya'da Ak Parti, CHP ve MHP arasında ilçe adaylarını açıklama zamanlaması için taktik savaşları göze çarpıyor

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Yerel seçim öncesi Antalya'da partiler arası taktik savaşı yaşanmaya başladı. Ak Parti, CHP ve MHP arasında yaşanan taktik savaşı, özellikle kent merkezindeki ilçe belediye başkan adaylarının açıklama tarihleri üzerine yapılıyor.

ÜÇ KEZ ERTELEDİ
Antalya'da resmi olarak Kepez Belediye Başkan adayını 21 Aralık'ta açıklayan CHP'nin Konyaaltı ve Muratpaşa belediye başkan adaylarını bu tarihte açıklamayarak önce 5 Ocak, sonra da 15 Ocak tarihini vermesi taktik savaşının ilk sinyali olarak algılandı. CHP'de resmi açıklama olmamasına rağmen Büyşükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Akaydın'ın aday gösterildiği, Akaydın'ın kendisi tarafından kamuoyuna duyurulması dikkat çekti. CHP'de Konyaaltı ve Muratpaşa(da mevcut başkanların yeniden aday gösterildiği kulislerde konuşuluyor ancak resmi açıklama için Ak Parti'nin adaylarını açıklamasının beklendiği ileri sürülüyor. Bunun yanında CHP'de ilçe adaylarının resmi olarak açıklanmaması aday adayları arasında gerginliğe neden oluyor.

TARİH BELLİ DEĞİL

CHP, Ak Parti'nin ilçe adaylarını açıklaması beklenirken Ak Parti'de de sessiz- lik sürüyor. Daha önce 28 Aralık'ta Menderes Türel'in Antalya'da yaptığı tanıtım töreninde Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Aksu, Döşemealtı, Alanya, Kemer gibi ilçe belediye başkan adaylarının da açıklanması beklenirken, İl Başkanı Mustafa Köse, Büyükşehir Belediyesi dışında diğer adayları ileri bir tarihte açıklayacaklarını kamuoyuna duyurdu.

MHP BEKLEMEDE
Taktik savaşına MHP de Gürhan Mandacı'nın Muratpaşa Belediye Başkan adaylığından çekilmesi ile katıldı. Kulislerde MHP'nin Muratpaşa'ya aday belirlemekte zorlandığı ve CHP ile Ak Parti adaylarının açıklanmasının gecikmesinden yararlandığı konuşuluyor. MHP'nin CHP adaylarını gördükten sonra aday arayışına buna göre şekil vereceği de konuşuluyor.

SANTRAL'DE TAPU DAĞITIM ZAMANI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kepez ve Santral mahallelerinde tapu sorununda son aşamaya geldiklerini ve Şubat ayında tapuları dağıtmayı planladıklarını açıkladı. Referandum yaparak halkın istediği projeyi kabul ettiklerini söyleyen Akaydın, "Türkiye'ye örnek bir proje yaptık" dedi.

ENÇ, BAŞKAN AKAYDIN'A YÜKLENDİ
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, İl Kadın Kolları üyeleri ve Aksu İlçe Teşkilatı ile birlikte Aksu'da düzenlenen mahalle toplantılarına katıldı. İlçe ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek, Ak Parti'nin yaptığı ve yapacağı hizmetleri anlatan Enç, Aksu'nun hak ettiği hizmeti alamadığını söyledi. Enç, "Bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Menderes Türel. Antalya, Türel ile hak ettiği hizmetleri almaya devam edecek. Seçildiği günden itibaren yaptığı tek şey enkaz edebiyatı olan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'nın tek derdi 'yapay kar' mış gibi kar yağdırıyor" dedi.

İbrahimOKUMAMIŞ / ANTALYA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday açıklamada taktik savaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN