Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzay yürüyüşü ile yürümeye başladı

Geçirdiği beyin kanaması sonucu yürüyemez durumda olan Faize Keçeci, Medical Park Antalya Hastanesi Alter G cihazı sayesinde yürümeye başladı

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Haziran ayında Amerika Atlanta'da, çocuklarını ziyarete gittiği sırada, geçirdiği beyin kanaması sonrası bilinci kapalı 4 ay geçiren ve sonrasında bir dizi tedavi olan 60 yaşındaki Faize Keçecigil, yürüyemediği için referans veren yakınlarının tavsiyesiyle Medical Park Antalya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'ne yönlendirildi. Keçecigil 'in, Amerika'da başlanan fakat yeterli iyileşme seyrini yakalayamayan tedavisi, yapılan tetkikler sonrası Uzm. Dr. Selkin Muluk tarafından yeniden düzenlendi.

ARTIK DESTEK ALMIYOR

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde tedavisi tamamlanan ve tedavi sonrası tek başına yürüyebilen Keçecigil, "Oldukça zor günler geçirdim. 3 kişinin desteği ile güçlükle hareket edebiliyordum. Hastaneye tekerlekli sandalye ile çocuklarım tarafından getirildim. Dr. Selkin Hanım'ın tedavi planlaması ile şu anda tek başıma yürüyebiliyorum, sadece merdiven çıkarken tutunuyorum. Kendime inancım ve güvenim arttı. Ülkemizin de en az Amerika kadar iyi hekimler ve teknolojiye sahip olduğunu düşünüyorum" dedi.

ALTER G- UZAY YÜRÜYÜŞÜ

Bu ve benzeri şikayetlerle ilgili destek aldıkları ALTER G cihazı konusunda bilgi veren Dr. Selkin Muluk, "Yerçekimini azaltabilen, böylece normalde yürüyemeyen felçli, MS'li, trafik kazası sonrası kafa travması ve kırıklar sonrası yürüme bozukluğu olan hastalarda, ayrıca kalça, diz, ayak bileği ve ayak ameliyatlarından sonra yürürken ağrı çeken hastaları yürütmede son teknolojiye sahip cihazdır" dedi. Cihazın NASA tarafından astronotların eğitimleri için üretildiğini belirten Dr. Muluk, "Kilo vermede de faydası olan bu cihazla özellikle felçli hastalarda felçli bacağı güçlendirmek, yürüteç ve baston ihtiyacını azaltmak veya bağımsız yürümeyi sağlamaktır" diye konuşytu.

KALORİ YAKIYOR

Cihazla kilonun nasıl azaltılabildiği konusunda da bilgi veren Dr. Muluk, "Diğer spor aktivitelerindekine göre bu ortamda koşma süresi ve hızı ile buna bağlı yakılan kalori daha fazla olmaktadır. Kaloriyi hızlı yakmasına rağmen eklemlere yük binmemektedir. Ağrısız ve konforlu kilo verme imkanı sağlamaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzay yürüyüşü ile yürümeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN