Akaydın'ın kıvrak zekası!

Giriş Tarihi: 6.1.2014
Pandora'nın Kutusu birkaç gündür gündemin yoğunluğu ve yılbaşı nedeniyle rafa kalkıkmış ve kendine gelecek malzemeleri doldurmakla meşgul idi. Bazıları 'yayından kalktı' diye sevinmiş ama hevesleri kursaklarında kalacak gibi. Çünkü Pandora'nın Kutusu yine tartışılacak konularla karşınızda. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kıvrak zekasını okuyacaksınız. CHP'nin 'Çadırcı meclis üyesi'nin kendi partisinden aday gösterilen Erdal Öner için ortaya attığı iddiaya şaşıracak, Antalya'nın Polat Alemdar hastası Belediye Başkanı'nı öğreneceksiniz.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Siyaset bu, 24 saatte bile çok şeyin değiştiğini defalarca hem Türkiye'de hem de Antalya'da yaşadık. 2009 seçimlerinde parti organlarınca 'başkan adayı' olan Erdal Öner, açıklamaya dakikalar kala değiştirilmiş, yerine Hakan Tütüncü aday olarak açıklanmıştı. Bu da yukarıdaki satırın kanıtı. Siyasette her şey her an değişebilir ve az da olsa bir ihtimal daima vardır. Şimdi resmi açıklama yapılmayan CHP'de yetkililerden (MYK ve PM) biri, "Adayımız Akaydın'dır" açıklaması yapılıncaya kadar Akaydın hala aday adayı gibi görünmektedir. CHP İl Başkanı Devrim Kök Ankara'da Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i telefonla arayıp, "Hayırlı olsun. Muratpaşa'da adayımız sizsiniz" demişti. Pandora'nın Kutusu'na gelen istihbarat da bu yönde. Ama Evcilmen çıkıp, "Muratpaşa adayı benim" diye ne bir açıklama, ne bir toplantı, ne bir tören yaptı. Haklı. Resmi açıklama yapılmasını bekliyor. İşte bu nokta da Akaydın zekasını sanırım herkes anlamıştır.

MECLİS ÜYESİ'NİN İDDİASI

CHP'de Kepez Belediye Başkanlığı'na Ak Parti'den ihraç edilen Erdal Öner'in aday gösterilmesine CHP'nin bir dönem Dokuma önünde çadırlı eylemlerle adını duyuran Meclis Üyesi, yerel bir gazetedeki köşe yazında ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. Köşede yer alan iddia aynen şöyle; "Yargılama süreci hemen hemen tamamlandı ve mahkeme, Kepez Belediyesi'nin 100 trilyonu imalattan, yani hafriyattan olmak üzere Hollanda firmasına yaklaşık 120 trilyon lira tazminat ödemesine karar verdi. Öner'den sonra koltuğa oturan AKP'li Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, belediye olarak bu parayı ödemelerinin mümkün olmadığını, tazminatı dönemin belediye yönetimi ve başkan Erdal Öner'e rücu edeceklerini açıklamıştı. İşte iddia da bu yönde. İddiayı ortaya atanlar, Erdal Öner'in ısrarla CHP'den belediye başkan adayı olmaya çalışmasını, 2009 yerel seçimlerinde çevresine Büyükşehir'de CHP'li Mustafa Akaydın'a oy verilmesi için yönlendirmesinin altında bu düşüncenin yattığını, Öner'in yeniden başkanlık koltuğuna oturması halinde MDC Turkmall'la tazminatın ödenmesi konusunda anlaşma zemini arayacağını, ya da belediye başkanlığı makamının avantajlarını kullanarak tazminatın ödenmesini sağlayacak yöntemler üretmek düşüncesinde olduğunu da söylüyorlar. İddia ne derecede doğru bilemem." Sanırım bu iddialara cevap vermesi gerekenler suskunluklarını bozmalılar.

HANİ PARA YOKTU HOCA?
4.5 yılı aşkın görev süresince muhalefet tarafından işçi alacakları konusunda eleştirilere hedef olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kişisel Facebook sayfasından yaptığı açıklama ile bu konudaki tartışmalara son noktayı koydu ve "1 Ocak tarihi itibariyle tüm işçi alacakları ödendi" dedi. Ödenip ödenmediği kesin değil. Ancak, Akaydın bu kez de 4.5 yıl boyunca işçi alacaklarını geciktirdiği, borçlanma yetkilerini isterken hep işçi alacaklarını bahane gösterdiği halde paraları başka yerlere kullandığı ve seçime 3 ay kala işçi alacaklarını ödeyip, seçim yatırımı olarak kullanmakla eleştirildi. Şimdi herkes şu sorunun cevabını merak ediyor. "Fakirlik edebiyatı yapa yapa seçime gelen Hoca'nın yani belediyenin parası vardı da niye işçileri hep mağdur etti?"

POLAT ALEMDAR HASTASI BAŞKAN
Antalya'nın en büyük ilçelerinden birinin belediye başkanı hakkında almış başını giden bir 'Polat Alemdar' yakıştırması var. Pandora'nın Kutusu sordu soruşturdu ve Polat Alemdar hastası mı desek hayranı mı desek o başkanın kim olduğunu buldu. Bir rivayete göre Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başkan seçildiği ilk günlerde bir kum hırsızlığı ihbarı alır ve hemen olay yerine cipi ile kendisi gider. Elini belindeki silahına atar ve kum hırsızlığı yapan şahısların araçlarının lastiklerine ateş ederek onları durdurur. Ardından da, "Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Manavgat'ın Polat'ıyım ulen..." diye bağırır. İşte o gündür bu gündür ilçede yaşan herkes Sözen'i 'Polat Alemdar' yakıştırması ile tanımaya başlarlar. Hani haksız da sayılmazlar. Çünkü Başkan öyle kıyafetler giyer ki hep sempati duyduğu yıldızı andırır. Şu an giydiği siyah renkli paltosunun bu sevginin eseri olduğu bile kulaktan kulağa fısıldanmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın'ın kıvrak zekası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN