Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BAKA itici güç oldu

BAKA heyeti, durum tespiti ve sorunlara yerinde çözüm önerileri amacıyla yürütülen çalışma kapsamında Kaymakam Akçay ile buluştu

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Burdur YDO Koordinatörü Mehmet Candan ve uzman Mustafa Nalçacıoğlu, sorunlara çözüm önerileri ile durum tespiti amacıyla Bucak Kaymakamı Mehmet Akçay ile biraraya geldi. Bucak ekonomisi hakkında görüş alışverişinde bulunan BAKA ekibi ile Kaymakam Akçay birlikte süt mamulleri üreten firmaları ziyaret etti.

BİLGİ VERİLDİ

Duranlar Süt'ün Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Süleyman Duran, üretim tesislerini gezdirerek ekipmanlar, ürünler, üretim ve pazar hakkında bilgiler verdi. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili de olan Süleyman Duran, firmanın 1997'de üretim tesisini kurduğunu, beyaz peynirle başlayan üretimi bugün yoğurt, kaşar peyniri, tereyağ, ayran ile dil, otlu, Çerkez gibi farklı çeşit ve gramajlarda yöresel peynirler ile 45 ürünle sürdürdüğünü anlattı.

KATKISI BÜYÜK

Mali destek programından yararlandıklarını ve büyük katkı sağladığını belirten Duran, "BAKA'nın desteklediği projemizle geleneksel olarak keselerde gerçekleştirilen süzme yoğurt üretiminde dolum tankıyla birlikte paketleme olarak 8 makine ekipmanı aldık. Firmamız verimlilikte yüzde 30 artış ile üretimde birim maliyetlerinde de yüzde 10 azalma sağladık. 2001'den sonraki 6 yılda yüzde 23 büyüme gerçekleştirdik. 2013'de de yüzde 50 oranında gerçekleşen büyümemizde BAKA'nın büyük katkısı oldu" dedi. Üretimi yerinde inceleyen BAKA Genel Sekreteri Engin de tesisin temiz, yüksek teknolojiye dayalı makinelere sahip olmasının yanı sıra firmanın kendisine belirlediği büyük hedeflere doğru ilerlemesi ve bunun için çaba içinde olmasından dolayı tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAKA itici güç oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN