Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bucak'ın hayatı karardı

Burdur'un Bucak ilçesi Çamlıca Mahallesi Kışlacık Tepesi'ndeki radyo ve televizyon verici istasyonunda bulunan radyo ve televizyon vericileri ile kapılar hırsızlar tarafından çalındı. İlçede televizyon ve radyoların yayını kesildi

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Burdur'un Bucak ilçesi Çamlıca Mahallesi Kışlacık Tepesi noktasında bulunan radyo ve televizyon verici istasyonunda bulunan radyo ve televizyon vericileri ile kapıların tamamı çalındı. Olay bir televizyon kanalına sinyal gitmemesi üzerine arızayı düzeltmek amacıyla, Bucak Belediyesi Basın Müdürü ve Radyo Televizyon Vericileri Sorumlusu Alparslan Çatal'ın istasyona gitmesi ile fark edildi.

POLİSE HABER VERDİ

Vericilerin bulunduğu yere giden Çatal, verici kulübelerinin kapılarının yerinde olmadığını gördü. İçeriden bir şeylerin de alındığını düşünerek istasyona giren Çatal, radyo ve televizyonların vericilerinin bulunduğu receiverlerin yerinde olmadığını gördü. Durumu polise bildiren Çatal bu türden bir hırsızlığa ilk defa rastladığını kaydetti.

HEPSİNİ GÖTÜRMÜŞLER
Çatal, "İlçemiz Çamlıca Mahallesi Kışlacık Tepesi'nde emisyon noktasında bulunan Ulusal Radyo ve Televizyon Verici İstasyonu'nda hırsızlık olayı meydana geldi. Bir televizyon yayınının kesilmesi nedeniyle arızayı gidermek için geldiğimde bu manzara ile karşılaştım. Mülkiyeti belediyeye ait olan ve ulusal radyo ve televizyon vericileri için tahsis etmiş olduğumuz verici istasyonumuzda, TRT verici istasyonunda ve yerel televizyonu verici istasyonunda kimliği belirsiz kişilerce hırsızlık yapılmış, etraf dağıtılmış, TRT ve bizim istasyonumuzda binalarımızın kapıları sökülerek götürülmüş, bizim istasyonumuzda uydu anteni, çapa, kazma ve sorumluluğu yine bana ait olan televizyon vericisinin uydu alıcı receiveri, ayrıca bir kaç tane demir direk çalınmış yerel televizyonunun verici istasyonunda kapıları kırılarak hasar verilmiş" dedi. Emniyet Müdürlüğü'nün hırsızlıkla ilgili soruşturmayı sürdürdüğü bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bucak'ın hayatı karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN