Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliler girişimci oldu

BAKA'nın KOSGEB desteğiyle düzenlediği kursta engelliler ile yakınları girişimcilik eğitimi aldı. Eğitiminlerini tamamlayanlara sertifikaları verildi

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle engelli veya ailelerine girişimcilik eğitimi verdi. BAKA, ilk eğitimi Burdur'un Bucak ilçesinde gerçekleştirdi. Eğitime, engelli veya engelli ailesinden oluşan kafeterya, dikiş atölyesi, tuhafiye gibi işyeri açmayı planlayan 25 girişimci adayı katıldı. Eğitimi başarıyla bitiren girişimci adayları, engelli ve engelli aileleri için destek oranı yüzde 70'den 80'e çıkarılan KOSGEB'in işletme kuruluş desteği, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım ile işletme giderleri olmak üzere 30 bin liralık karşılıksız desteklerinden yararlanabilecek. Kursu başarıyla bitirenler için Mehmet Cadıl Anadolu Öğretmen Lisesi'nde sertifika töreni düzenlendi.

ÖRNEK OLACAK PROJE
Bucak Kaymakamı Mehmet Akçay, Türkiye'ye örnek olacak bir proje gerçekleştirildiğini belirterek, "Kaymakamlık olarak bize düşen varsa her zaman göreve hazırız. İşlerini kuran engelli ve engelli yakınımız olursa bizi çok sevindirecektir" dedi. BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de, "Bu eğitim programı, engelli ve engelli yakınlarının kendi işini kurması, kendi kazanması ve işçi çalıştıracak istihdam sağlayan işyeri sahibi olmasının önünü açacak" dedi.

ENGELLERİ KURSLA AŞTIK
Bucak Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Öztop ise kursiyerlerin istihdam ve işyeri edinmesi amacıyla toplum içinde biz de varız diyebilmeleri için böyle bir kurs düzenlemeyi öngördüklerini belirterek, "Başta BAKA ve KOSGEB olmak üzere kurumlarımızın katkılarıyla girişimcilik kursu açıldı. Biz engelli ve engelli ailelerinin işyeri açmada önündeki engelleri de kursla aşacağımıza inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler girişimci oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN