Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel beraat etti

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Sayıştay denetçisi raporuyla gündeme gelen hakkındaki Antkart iddiasıyla ilgili yüksek yargıdaki davada beraat etti

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, belediye başkanlığı dönemine ait Sayıştay denetçisi raporu ile hakkında ortaya atılan Antkart konusundaki kamu zararı iddialarıyla ilgili yüksek yargıda aklandı.

KAMU ZARARI KALDIRILDI
Türel'in avukatı Caner Şahinkara yaptığı yazılı açıklamada, Sayıştay denetçisinin 2009 yılı denetim raporunun sadece bir maddesinin Türel hakkında olduğunu hatırlatarak, yüksek mahkemenin haklılıklarını tespit ederek Menderes Türel ve Nazif Altınpınar uhdelerindeki kamu zararının tamamını kaldırıp beraatlarına karar verdiğini duyurdu. Sayıştay kararının; hukuken bazı hatalar taşıdığını ve düzeleceğine inandıklarını daha önce ifade ettiklerini hatırlatan avukat Şahinkara, "Bu ilamların sadece biri, Antkart maddesi müvekkilim Menderes Türel ve başkanlığı döneminde görev yapmış olan Nazif Altınpınar'ı ilgilendiriyor ve diğer maddeleri mevcut belediye başkanı ve bürokratları hakkında hükümler içeriyordu. Çok sayıdaki bu ilamları örtmek ve kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek saikıyla; sanki sadece Menderes Türel hakkında, bir milyon 848 bin 24 lira bir kamu zararı varmış gibi basına duyurulmuş ve hatta bu kamu zararı siyasi muhaliflerimiz tarafından kamuoyuna yanlı bir şekilde yolsuzluk haberi gibi sunulmuştu" açıklamasında bulundu.

AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Hukuki süreç sonunda Menderes Türel'in aklandığına dikkat çeken Şahinkaya, "Yüksek Mahkeme haklılığımızı tespit ederek Menderes Türel ve Nazif Altınpınar uhdelerindeki kamu zararının tamamının kaldırılarak beraatlarına karar vermiştir. Böylece Menderes Türel bir kez daha hakkındaki asılsız isnatlar nedeniyle aklanmıştır. Şimdi bu konuları daha karar müvekkilime tebliğ edilmeden ve yasal haklarını kullanmasına imkân verilmeden basına bildirerek haber yapılmasını sağlayanların, kendi haklarındaki ilamlar konusunda açıklamalarını beklemekteyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN