Çelik özel strateji istedi

Giriş Tarihi: 9.1.2014

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, TÜRSAB heyetini kabul ederken Antalya, Bordum, Kaş, Çeşme ve Kapadokya destinasyonları için özel strateji önerisi yaptı

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) heyetini kabul etti. Bir saati aşkın süren toplantıda 2013 yılı turizm değerlendirmesi yapıldı. 2013 yılı kazanımlarının tek tek ele alındığı toplantıya 2014 planlamasıyla devam edildi. Bakan Çelik, 2014 yılı turizm sezonunun 2013'e göre daha iyi geçmesi ve bu alanda tüm rekorların kırılması konusunda Bakanlık olarak her türlü desteğin verileceğini söyledi.

ÖNEMLİ DESTİNASYON
Sektör içi eğitimin hizmet kalitesine olan etkisine dikkati çeken Bakan Çelik, yeni dönemde Antalya, Bodrum, Çeşme, Kaş, Kapadokya gibi önemli destinasyonlarda turizmin geliştirilmesi için özel stratejilerin uygulanmasını istedi. Turizmin gelişmesini siyasi türbülansların dışında tutmak gerektiğine vurgu yapan Bakan Çelik, "Turizm aynı zamanda insani diplomasidir. Turizm kültürel diplomasiye katkı sağlayan, siyasi diplomasiyi kolaylaştıran bir alandır. Bu nedenle turizmin ekonomiyle ilişkisi kadar, bu diğer alanlarla ilişkisinden de Türkiye daha çok faydalanmalıdır" dedi. Toplantıda ele alınan konulardan birisi de "e-rezervasyon" oldu.

MEDYA ÖNEMLİ
Turizmde tanıtım stratejisinde sosyal medyanın önemine değinen Bakan Çelik, sosyal mecraların daha etkin kullanılmasının ve bu alandaki standartların yükseltilmesini istedi. TÜRSAB heyeti de 2014 yılında sektörün çok daha profesyonel çalışacağını belirterek her alanda standartların üst seviyede tutulacağı sözünü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik özel strateji istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN