Hastalık hikayeleri birarada toplanıyor

Burdur Sağlık Müdürlüğü'nün uyguladığı 'Benim Sağlık Hikayem' isimli projede hastalar ve yakınları kendi hikayelerini paylaşacak

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından umutsuz bireylere ulaşmak, hastaların iyileşmeye olan inancını arttırmak, insanların hastalık ve tedavi deneyimlerini paylaşmaları ve iyileşme sürelerine katkı sağlamaları amacıyla vatandaşların sağlık hikayelerinin yazılı ve görsel olarak paylaşabileceği 'Benim Sağlık Hikayem' projesi başlatıldı. Burdur Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşların sağlık hikayelerini www. benimsaglikhakiyem. org adresinden paylaşabilecekleri proje ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.

DESTEK PROJESİ

Proje ile hastaların birbirlerine psikolojik destek sağlayacaklarını dile getiren Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram, "Sağlık Müdürlüğü olarak bize sağlığı doğrudan ve dolaylı yoldan etkileyen faktörlerin ve sosyal bireylerin iyileştirilmesinde yardım edecek düzenlemeler yaparak, birey sağlığının korunması ve sağlık düzeyinin yükseltilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturmak ve bunu sürdürme görevi verilmiştir. Bu kapsamda yaptığımız projeler ve çalışmaları sadece tanı ve tedavi odaklı değil aynı zamanda sağlığın sosyal belirleyicilerine de yönelik projelerdir. Bir anlamda sosyal destek projesidir" dedi.

HİKAYENİ PAYLAŞ
Şenbayram, "Sitemizde herhangi bir hastalık geçirmiş, geçirmekte olan vatandaşlarımızın hikayelerini paylaşacakları, birbirlerine moral verecekleri, ilginç detaylardan söz edecekleri bir platform oluşturmayı hedefledik. Bu platforma kişiler hasta ve hasta yakınlarının dayanışmasını sağlamayı arzulamaktayız. Hastalıklarla ilgili yorumlar yapılabilecek, serbest kürsümüzde tartışılacak, fotoğraflar, şiirler paylaşılabilecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalık hikayeleri birarada toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN