Medstar yüzde yüz Memorial'ın oldu

Memorial Sağlık Grubu tarafından 2011'de çoğunluk hisseleri alınarak 'Medstar' adıyla hizmet vermeye başlayan 'An-Deva'nın hisselerinin tümünün Memorial'a geçtiği bildirildi

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Türkiye'de uluslararası kaliteli sağlık hizmetlerinin öncüsü Memorial Sağlık Grubu tarafından 2011'de çoğunluk hisseleri alınan ve geçen yıl Memorial'in SGK anlaşmalı hastaneler zincirinin ilk halkası olarak 'Medstar' adıyla hizmet vermeye başlayan An-Deva'nın tüm hisseleri Memorial'a geçti.

REFERANS MERKEZİ

Antalya'da Yıldız, Topçular ve Hayat hastaneleri ile hizmet veren Medstar'ın yüzde 62.5 hissesi, 2 yıl önce gerçekleştirilen işbirliği ile Memorial Sağlık Grubu tarafından satın alınmıştı. 2011'den bu yana mimari ve teknolojik olarak değişen, ileri tıp teknolojisine sahip tanıtedavi üniteleri ile gelişen Medstar, güçlü akademik kadrosu ve hizmete açılan 'Kanser Merkezi' ile bölgede bir referans merkezi haline geldi. Memorial'ın yeni markası Medstar ile Türkiye'de kaliteli sağlık hizmetine ulaşmak isteyen herkesin yanında olacağını belirten Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, Memorial'ın, Medstar'ın kalan yüzde 37.5'luk hissesini de satın aldığını açıkladı.

BÜYÜK DEĞİŞİM

Medstar Hastaneler Grubu'nun iki yıllık sürede bölgeye verdiği sağlık hizmetlerini değerlendiren Genç, "2 yıl önce gerçekleşen bu ortaklığın ardından çok büyük değişimler yaşandı. Andeva'nın ismi Medstar Hastaneleri olarak değişti. Yeni bir marka ile Antalyalıların önüne çıktık. Hastaneye çok büyük yatırımlar yaptık. Onkoloji alanında büyük bir gelişme sağladık. Medstar Hastanesi onkoloji, kemik iliği nakli, hematoloji, nükleer tıp, radyoterapi, invaziv kardiyoloji ve genel cerrahi alanında kadrolarını güçlendirdi" ifadelerini kullandı.

100 MİLYON $ YATIRIM

Antalya'da yılda 600 bin hastaya hizmet verdiklerini kaydeden Genç, "Medstar Hastaneler Grubu'na, ortaklığımızdan bu güne bina, altyapı ve medikal ekipmanlar için toplam 30 milyon doları aşkın yatırım yaptık. Memorial Sağlık Grubu olarak Antalya'ya yatırım tutarımız 100 milyon doları aştı. Şu anda Antalya'da toplam çalışan sayımız bin 400. Antalya bizim için çok önemli. Medstar ve Memorial Sağlık Grubu olarak burada hizmet vermeye devam vereceğiz" açıklaması yaptı. Uğur Genç, dünyanın 90 ülkesinden hastaların sağlık hizmeti almak için Memorial Sağlık Grubu'na geldiğinin altını çizerek, "2013 yılı içinde 2 milyon ayaktan, 153 bin yatan hastaya hizmet verdik. 55 bin ameliyat gerçekleştirdik. 2 milyon hastaya dokunuyor olmak çok büyük bir mutluluk bizim için. Bunu yaparken de kaliteden ve etik değerlerde ödün vermiyoruz. Geçen yıl 20 bin yabancı hastaya sağlık hizmeti verdik" dedi.

KALBE DAİR HER ŞEY TEK MERKEZDE…
Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'ndeki tanı ve tedavi yöntemleri hakkında da bilgi veren Genç, "EKG, EKO ve Efor Testi, Anjiyo gibi tanı yöntemlerinin yanı sıra; stent, balon ve kalp pili uygulamaları, girişimsel kalp kapak ve delik tamirleri uygulanacak. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde ise bypass, kapak ameliyatları ve diğer açık kalp ameliyatlarının yanı sıra; küçük kesi (minimal invaziv) kalp ameliyatları, atardamar ameliyatlarından damar ekleme (endovasküler) ameliyatlarına ve varis cerrahisine kadar geniş bir yelpazede ameliyatlar yapılacak" şeklinde konuştu.

2 BRANŞTA ANLAŞMA
Genç, Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde ise Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak hizmet vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ANTALYA'NIN KALBİ MEMORIAL'DA ATACAK
Memorial Antalya ve Medstar Hayat Hastanesi'nin, Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi bölümlerinin tek merkez olarak Memorial Antalya Hastanesi çatısı altında hizmet vereceğine de değinen Genç, "Memorial Antalya Hastanesi, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi bölümleri; kapak tamiri, minimal invaziv cerrahi ve aort anevrizmalarında vücut ısısı düşürülerek yapılan ameliyatlar, ritim bozukluklarında uygulanan ablasyon yöntemi ile bölgede pek çok ilki gerçekleştirdi. Hastaların ileri teşhis ve tedavi yöntemleri sayesinde artık İstanbul ya da Ankara'ya gitmeye gerek kalmadan tüm sorunlarının çözümünü sağlayan merkez, kadrosunu güçlendirdi. Ekibimize, 2 kardiyoloji ve 1 kalp damar cerrahisi uzmanı katıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medstar yüzde yüz Memorial'ın oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN