Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz biyolojisi müzesi açılıyor

Yaklaşık 500 tür deniz canlısının sergileneceği Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi 16 Ocak'ta açılıyor

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Yaklaşak 500 tür deniz canlısının sergileneceği Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi'nin 16 Ocak'ta açılacağı bildirildi. Yat Limanı'nda yapımı tamamlanan Deniz Biyolojisi Müzesi'nin 16 Ocak Perşembe günü saat 11.00'da hizmete açılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'yı bir müzeler kentine dönüştürdüklerini belirterek, "Müze halkımızın deniz canlılarını, nesli koruma altındaki türleri yakından tanımalarını ve deniz kültürünü benimsemesini sağlayacak" dedi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Deniz Biyolojisi Müzesi'nin Yat Limanı'na yeni bir hareketlilik getireceğini de kaydeden Akaydın, "Yat Limanında gerçekleştirdiğimiz düzenleme çalışmaları bölgeyi eski cazibesine tekrar kavuşturdu. Oyuncak Müzesi'nden sonra Deniz Biyolojisi Müzesi de yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecek. Yat Limanı'na gelen vatandaşlarımıza alternatif alanlar ürettiğimiz takdirde esnafımızın yüzü gülecektir. Kültür ve sanattan sonra Antalya'nın müzeler kenti olması adına attığımız bu adımlar çok önemli" diye konuştu.

'ÖNCE ÇOCUKLAR' DEDİLER
Fethiye'de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı'nın birlikte düzenlediği velilere yönelik 7-19 yaş 'Önce çocuklar' konulu aile eğitimi Yunus Nadi İlkokulu'nda yapıldı. Seminere katılanlara sertifikaları sade bir törenle sunuldu. Seminere katılan Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık da eşi Gülsüm Kocabıyık ile sertifika sahibi oldu.

Müzede Türkiye'nin farklı denizlerinden deniz kaplumbağası, 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler olmak üzere 500 tür deniz canlısı yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz biyolojisi müzesi açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN