Haluk ÜNCEL: Akaydın müşteri temsilcisi gibi

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Çok iyi hatırlıyorum, 100. Yıl'daki stat projesinin iptali tartışmaları yaşanırken, Ak Parti'li Meclis Üyeleri Mustafa Akaydın'ı defalarca "Başkan yapma burada oluşacak kamu zararı size rücu eder, altından kalkamazsınız" diye uyarmıştı.
Kayıtlarda da bu ve benzeri ifadeler mevcuttur.
Akaydın, her zamanki tavrı ile bu uyarılara kulak asmamış, aksine; üstüne üstüne giderek 100. Yıl ile ilgili davalarda sanki bir müşteri temsilcisi gibi davranıp, belediyeyi yüklü tazminatlara uğratacak bir tutum içerisine girmişti.
Neticede, Sayıştay 6. Dairesi 100. Yıl projesinin iptali nedeniyle belediye tarafından ödenen tazminatı Akaydın ile Meclis Üyelerinin ödemesine karar verdi.
Akaydın da mesele ile ilgili yaptığı bir açıklamada "Bu konuyu bize değil Sayıştay müfettişlerine sorun, bize göre biz haklıyız, onlara göre onlar haklı. Biz belediye olarak yanlış bir şey yaptığımıza inanmıyoruz. Mahkeme devam ediyor, biz de kendimizi savunuyoruz. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Karar temyize gidecek" dedi.
Şimdi, kimsenin Büyükşehir Belediye Başkanı'nın bir yerini kestiği falan yok.
Bu kendi eksikliğinden kaynaklanan bir durum!
Burada kullandığı terim ile bir çağrışım yapma gayesi de olduğu aşikar… Akaydın'ın tiyneyiti belli, yine mevzuyu başka cenahlara çekmek istemiş.
Yalnız, Antalya'ya bu güzelim kente kaybettirdiklerini düşündükçe üzülüyoruz.
Üzülüyoruz, çünkü şu anda yapacak bir şey yok, ancak tek bir yolu var; o da 30 Mart'ta Akaydın'ı üzmek… Belki bu halkın 5 yıldır nelere katlandığını bir nebze anlar… 100. Yıl'ın serisi de var.
Bu güne kadar ödenen 30 milyon lira hariç, bundan sonra müteahhit firmanın 277 milyon liralık bir davası da söz konusu… Bu paralar Akaydın'ın cebinden çıkmıyor, Antalyalının alın teri heba oluyor.
Bu şehri böyle hoyratça yönetmeye kimsenin hakkı yok.
Akaydın'ın kamu zararları sadece 100.
Yıl ile sınırlı değil.
Sırada Halkkart var. Ki, Akaydın bu konuda ağır cezada yargılanıyor.
Buna başka bir yazıda yine değineceğiz.
Değerli Antalyalılar; neresinden tutarsanız tutun, pis kokular geliyor, kentin havası iyice bozuldu!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın müşteri temsilcisi gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN