Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanan alanlara ekimler başladı

Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü, 2013'teki 19 orman yangını sonucu yanan alanların ağaçlandırılmaya başlandığını bildirdi

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Orman İşletme Müdürlüğü, 2013'te 19 orman yangını çıktığını ve bu yangınlar sonucu 235 hektar orman alanının yandığını açıkladı. Yanan alanların hızla ağaçlandırılmaya başlandığı belirtildi.

EKİMLERE BAŞLANDI

Yanan sahalara 2 ton kızılçam tohumu ekiminin planlandığı ve 1 ton ekimin gerçekleştirildiği, 1 ton tohumun da ekim işlerinin devam ettiği vurgulandı. Tohumla başarı sağlanamayacak sahalar için 50 bin kızılçam fidanı, 4 bin kara servi ve bin harnup fidanı tahsis edildiği bunların dikimlerinin kısa sürede tamamlanacağı ifade edildi.

DİKKATLİ OLUNMALI

Orman yangınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade eden Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, köy halkına yapılan ekonomik katkıların önemli ölçüde arttığına dikkat çekti. Ayrıca Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 2013'te Çalıpınar Köyü, Karatepe Köyü, İnceğiz Köyü, Küçüklü Köyü, Hasdere Köyü, Çakmak Köyü ve Beyrebucak'a ekonomik nitelikli kredi verildiği, bu orman köylerinden 3 aileye toplam 31 bin 500 TL değerinde 30'ar arı kovanı, 10 aileye her birine 30 süt koyunu ve bir koç olmak üzere toplam 226 bin 608 TL, 22 ailenin her birine bin metrekare olmak üzere toplam 616 bin TL değerinde cam sera desteği, 6 ailenin her birine bin metrekare olmak üzere toplam 144 bin TL değerinde plastik sera desteği verildiği açıklandı. Bu şekilde Gazipaşa ilçesinde 7 köyde yaşayan 41 aileye yüzde 25'i hibe olmak üzere toplam 1 milyon 18 bin 108 TL kredi verildiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanan alanlara ekimler başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN