Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Satırı vurmalıyız

Giriş Tarihi: 12.1.2014

MP Antalyaspor Teknik Direktörü Aybaba, kendi takımının alt yapısındaki durumu ve yaşadıklarını spor yazarları ile paylaştı

MP Antalyaspor Teknik Direktörü Aybaba, Türkiye'deki futbolun röntgenini çekerken kendi takımındaki durumu da gizlemedi

HER YIL AYNI

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) 51. Sporun Zirvesi Semineri'nin 'Türk Futbolu Nereye Koşuyor' oturumuna katılan Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba sert konuştu. Aybaba, "Olduğumuz yerde sayıyoruz. Sadece konuşuyoruz. Artık reform bile yetmez satırı vurmalıyız. Köklü bir revizyona ihtiyaç var. Ama her sene böyle toplanıp, sadece keyif yaparsak, sadece Antalya'nın güzelliklerinden bahsedersek bir yere varamayız" dedi. Aybaba, "Profesyonel takımlarımızın durumu rezalet, Kardemir Karabükspor maçını oynarken hiçbir şey göremedim, kulübeyi güneşe doğru yapmışlar. -20 derecede Doğu'da maç oynanıyor. Oralardaki futbolcuların gelişmeleri için ne yapıyoruz? Bir şey yapıyor muyuz arkadaşlar? Sadece konuşuyoruz. Nereye koşuyoruz? Reform yetmez artık, köklü çözüm gerekli. Satırı vurmalıyız. Zaman kaybetmeden Türk Futbolunun geleceğini kurtarmalıyız. Futbolumuzu hala müteahhitler, turizmciler yönetiyor şeklinde konuştu.

DURUMUMUZ İÇLER ACISI

Aybaba, "TFF yabancı oyuncuyla ilgili karar alıyor, biz teknik adamların haberi yok. Bazı şeyler sadece konuşuluyor ama maalesef çözüm yok. Geçen yıl Beşiktaş'ın antrenörüyken (altyapı oyuncuları konteynerde soyunuyor) demiştim, hala orada hazırlanıyorlar. Antalyaspor'da da aynı sıkıntılar var. Alt yapımızdaki çocuklar ikinci kattaki odada 5 kişi kalıyor. Üzülüyorum ve o kata çıkmayı hiç istemiyorum. Köklü revizyonların yapılması lazım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satırı vurmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN