Batı Akdeniz Havza Yönetimi toplandı

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Sınır komşusu olan Muğla, Antalya, Denizli, Burdur ve Aydın illerinin oluşturduğu Batı Akdeniz Havza Yönetimi'nin ilk toplantısı gerçekleşti

Batı Akdeniz Havza Yönetim Heyeti, ilk toplantısını Heyet Başkanı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Uluırmak, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Havza Yönetimi Dairesi Başkanı Nermin Çiçek, Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürü Kaya Yıldız, havza sınırlarında yer alan kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, süreç içerisinde hep birlikte bazı sorulara cevap bulacaklarını belirterek, "Havzanın içerisinde, yer altı ve yer üstü su kaynakları ve bir çevre, insan faaliyetlerinin ürettiği ürünler var. Havza esaslı planlama ve yönetim bütün dünyada yapılıyorsa, bizim de uygulamamız gerekir" diye konuştu.

DOĞAL KAYNAKLAR
Önemli bir tabii kaynağın nasıl koruyacağına dair bir çalışma yapmak için toplanıldığını söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Uluırmak ise, "Bu değerleri kendimiz ve bizden sonra gelecek nesillere aktarmak için korumalıyız. Doğal değerlerimiz olan hava, su ve toprağı korumakla mükellefiz. Su bir defa kirlendikten sonra eski haline getirmeniz mümkün değil" dedi.

HAVZA SINIRINDA 71 BELEDİYE VAR
Türkiye genelinde 25 havza bulunduğunu dile getiren Havza Yönetimi Dairesi Başkanı Nermin Çiçek ise Batı Akdeniz Havzası'nnın; Antalya, Muğla, Denizli, Aydın ve Burdur olmak üzere toplam 5 ilin sınırlarına girdiğini hatırlatarak, "Havza sınırları içerisinde 71 ilçe ve belde belediyesi bulunmaktadır. Havza bazlı yönetimle birlikte mevzuat, yetki ve sorumluluk çakışmaları giderilecek, havza bazlı kurumsal yapılar geliştirilecek, böylelikle parçalı yapı engellenecek, eşgüdüm ve koordinasyon güçlendirilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz Havza Yönetimi toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN