Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görevde kalabilseydik sorunlar çözülecekti

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, "Ben bu şehre kim hizmet ederse etsin, bir çivi çakanı sırtımda taşırım" dedi

Giriş Tarihi: 14.1.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Menderes Türel, "Ben bu şehre kim hizmet ederse etsin, bu şehre bir çivi çakanı sırtımda nereye kadar taşınması gerekiyorsa taşırım. Siyasi anlayışına hiç bakmadan bunu yaparım" dedi. Türel, Muratpaşa muhtarları ve Antalya'da yaşayan Doğu ve Güneydoğulu işadamlarının organize ettiği toplantıya katıldı. Toplantıda Antalya'nın son durumunu değerlendiren Menderes Türel, bir dönem daha belediye başkanlığı görevini yürütebilseydi Antalya'nın şu an sorun olarak görünen birçok konuyu çözmüş olacağını söyledi. Bu fırsatı bulamadıklarını anlatan Türel, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu fırsatı bulabilseydik belki bu dönem Antalya'nın şu anda sıkışan on önemli noktada kavşak yapımı bitmiş, 30 bin kişilik stadyum bitmiş, raylı sistemin ikinci etabı bitmiş, daha birçok önemli hizmet bitmiş ve hizmete sunulmuştu. Ama tabi ki seçmenin göstermiş olduğu tercihe son derece saygılıyız. Demokrasi karşısında söyleyeceğimiz tek söz; sandıktan çıkan sonuç karşısında boynumuzun kıldan ince olduğudur. O yüzden tercih böyle olmuştur. Ama tabi ki biz bu hizmetleri, Antalya'da yapamamış olmanın üzüntüsünü beş yıl boyunca taşıdık."

YENİ BİR MENDERES TÜREL
Ankara'da çok farklı görevlerde hizmet ederek tecrübe kazandığını belirten Türel, yeni döneme çok farklı bir şekilde hazırlandığını kaydederek şöyle konuştu: "Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı döneminde de geçmişteki Menderes üzerine, çok farklı tecrübeler koymak üzere, bugün Antalya'dayım. Ben aday açıklamamda da söyledim. Eski Menderes olarak değil, çok daha farklı, daha tecrübeli, daha donanımlı Menderes Türel olarak Antalya'nın içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Antalya'ya verdiği her sözü yerine getirmiş bir kardeşiniz olarak iddia ediyorum. Şükürler olsun vatandaşlarımızın huzuruna çıktığımızda her sözünü yerine getirmiş bir siyasetçi olmanın huzuruyla, onuruyla karşınızdayım. İşte bu onur, gurur ve huzurla diyorum ki; Menderes Türel en çok hizmeti yapabilecek her türlü bilgiye, birikime, tecrübeye donanıma sahiptir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görevde kalabilseydik sorunlar çözülecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN