Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cazibenin adı Altınova

Giriş Tarihi: 15.1.2014

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Düden Mahallesi'nde bir araya geldiği vatandaşları, bölgenin imar meselesinin çözümünde gelinen son durumla ilgili bilgilendirdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Düden Mahallesi'nde bir araya geldiği vatandaşlara, yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. Başkan Tütüncü, imar planındaki sıkıntılara rağmen Altınova'ya yaptıkları önemli hizmetler olduğunu, 2 yeni yol ve Hanımeli Sokak'taki kanalı taşıyarak yaptıkları cadde genişletme çalışmaları sayesinde, Kepez'e çok daha rahat ulaşım imkanı sağladıklarını söyledi.

TARIM VE TİCARET MERKEZİ
Tütüncü, hukuki engellerin kalkmasıyla yeniden başlattıkları imar uygulaması sayesinde, Altınova'nın yepyeni bir şehir ve Antalya'nın yepyeni ticaret merkezi olacağını belirterek şunları söyledi: "Altınova'da çok güzel yerleşim bölgeleri olacak. Yine tarım depolama tesisleriyle birlikte tarım alanlarında kalan Altınova'nın, yani imar alanının dışında kalan kısmında, çok daha ileri düzeyde tarım yapabilmesi için tesisler meydana getirmiş olacağız. Bu plan, aynı zamanda buranın sanayileşmesine, ticaret merkezi olmasına ve de aynı zamanda çok iyi bir tarım depolama alanı olmasına katkı verecek. Bu plan, şehrin hem tarımına hem ticaretine hem de şehirciliğine katkı sağlayacak bir plan. Dolayısıyla da bu planı bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Bunu da hep birlikte el ele yapacağız."

30 YILLIK SORUNU ÇÖZERİZ
Önceki dönemlerde Altınovalılardan, planlama yapılacak gerekçesiyle para istendiğini ifade eden Başkan Tütüncü, "Biz o planları yaparken, onaylatırken ve hayata geçirirken sizlerden tek bir kuruş bile istemedik. Çünkü bu belediyenin işi dedik. Belediye bu işi çözmeli dedik. Çünkü biz Altınova'daki hemşerilerimize 30 yıldır bekledikleri imar sorunlarını çözeceğiz diye söz verdik. Bu yargı süreçleriyle karşılaşmamış olsaydık şu an güzel binalarda oturuyor olacaktınız. Altınova da her yönüyle Antalya'nın cazibe merkezi olacaktı. Plan, hayata geçtiğinde bölgeye bütün Antalya'dan bir geliş olacak. Bu da bölgede büyük bir hareket ve gelişme sağlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cazibenin adı Altınova
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN