Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 ayar güzellik

Giriş Tarihi: 16.1.2014

Deniz yosunu ve birçok element ile beraber 24 ayar altın tozu içeren altın maske, Antalya'da güzellik peşinde koşan kadınların gözdesi oldu

Kadınlara güzelliğini korumayı vaat eden kozmetik, estetik, plastik cerrahi ve SPA sektörü, bu uğurda yepyeni buluşlara imza atıyor. Işıltılı bir çekicilik sunan bu sektörler, AR-GE çalışmalarına büyük bütçeler ayırıyor. Bunun son örneği de 24 ayar altın tozunun kullanıldığı 'altın maske' oldu. Bir İspanyol firmasının ürettiği altın maske, 5 yıldızlı oteller bünyesindeki SPA'larda yerli ve yabancı tatilcilere sunuluyor.

ELEMENTLER

Su Otel'in SPA'sında da sunulan bu maske, 100 euro karşılığında uygulanıyor. Çoğunluğu deniz yosunu olmak üzere kalsiyum, magnezyum, C vitamini, meyan, yaşlanma önleyici (horninenss) gibi elementlerin yer aldığı maskeyi oluşturan en dikkat çeken katkı, 24 ayar altın tozu. Toz halindeki karışım özel bir jel ile hızlıca karıştırılarak hemen yüze sürülüyor ve yaklaşık yarım saat yüz üzerinde kalıyor.

HERKES ALTINI SORUYOR

Maskenin yüzdeki nem dengesini düzenleme, cildin parlak kalması, cilt lekelerini saklama, ölü hücreleri canlandırma gibi özellikleri olduğunu belirten estetiysen Katarina Belohh, altın maskesini daha çok yabancıların yaptırdığını söyledi. Hemen herkesin maskeyi kullandıktan sonra ne yaptıklarını sorduğunu belirten Belohh, "Herkes maskenin içindeki altın tozunun bileziğe, kolyeye dönüştürülebileceğini düşünüyor. Oysa direkt çöpe atıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 ayar güzellik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN