Bir sahnede 5 Gözen

Bir Daha Çal Sam adlı oyunda 5 farklı karaktere bürünen Gözen Müftüoğlu, kostümleri değiştirmede kendini aştı

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Antalya Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği Bir Daha Çal Sam adlı oyunda 5 farklı karakteri oynayan Gözen Müftüoğlu, kostüm değiştirme süresinde kendini aştı. Woody Allen'in ünlü komedisindeki ilk kadın karakterini 2 farklı kişilik olarak yorumlayan Müftüoğlu, ardından sırasıyla uykuyu seven bir kadın, kural tanımayan bir kadın, entelektüel kadın ve bir öğrenci olarak sahneye çıkıyor. Her kadın karakteri canlandırırken tepeden tırnağa kostümünü ve peruklarını değiştiren genç oyuncu, oyunun akışına yetişmek için sahne arkasında nefes nefese kalıyor.

FARKLI KOSTÜM

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunun diğer oyuncuları Meltem Gülenç, Gökçehan Yazıcı ve Gökhan Tüzün de hemen her sahnede farklı bir kostümle performans gösteriyor. Sahne üstünde toplam 6 oyuncu ile bir makinistin yer aldığı oyunda sıkça kostüm değiştirilmesi, seyirciye oyun kadrosunun çok daha zengin olduğu izlenimi veriyor. Giysi tasarımını Yıldız İpeklioğlu, aksesuar sorumlusu Bekir Sıddık Yüksel ve perukacısının Yavuz Karakuş olduğu oyunu, Barış Eren yönetti.

KOSTÜM VE PERUK FARKI
Bir Daha Çal Sam adlı oyunda 5 farklı karakteri oynayan Gözen Müftüoğlu, her kadın karakteri canlandırırken tepeden tırnağa kostüm ve peruklarını değiştiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir sahnede 5 Gözen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN