Görgü tanığı ortaya çıktı

SABAH gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Başkan Mustafa Akaydın'ın, Pensilvanya'da Gülen ile görüşmesinin peşini bırakmıyor. Yükselir, twit bombardımanını sürdürürken bir de görgü tanığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 17.1.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Pensilvanya'da Fettullah Gülen ile görüşüp elini öptüğünü iddia eden Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, olayın peşini bırakmıyor. Açıklamaları, Antalya'da bomba etkisi yaratan Yükselir'in twit bombardımanı sürüyor.

ARKA ARKAYA TWİTLER

Yükselir son twitinde, "Evvelden inanmazdım şeriat geliyor sloganına ama Bülent örtündüğüne katı laikçi Akaydın Gülen'in elini öptüğüne, Sarıgül cemaatçi olduğuna göre" ifadelerine yer verdi. Yükselir'in bir diğer twitinde ise Mustafa Sarıgül'e, "Sıra sıra çekyatlar. Tipik cemaat evi. Yerde oturulur maklube yenir. Gelen misafirler o çekyatlarda uyur. Hani alakası yoktu. Ben yazınca yalanlamıştı Mustafa Sarıgül. Peki şimdi ne diyecek? Cemaat-Sarıgül muhabbete" dedi. Bu twitlere karşılık Yükselir'in bir takipçisi ise, "Al birini vur ötekine. Cemaate bak hocanın kim olduğunu anla. Bana arkadaşını söyle varya… Akaydın, Sarıgül, Hoca…" cevabını verdi. Bir başka takipçisi ise, "Kafama takıldı. Hoca Efendi mi onlara takıldı yoksa onlar mı cemaatçi oldu. Esas mesele bu" ifadesini kullandı.

İLGİNÇ CEVAPLAR
Gazeteci Yükselir'in, Gülen'in elini öptüğü yolundaki tüm iddialarını cevapsız bırakan ve yalanlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın yerel bir gazeteye verdiği röportajda, "ABD ziyaretinde Fethullah Gülen ile görüşmedim ama tarikat temsilciler ile bir araya geliyorum. Ben belediye başkanıyım ve herkesle görüşebilirim. Antalya'daki tarikat temsilcileri ile de görüşüyorum. Görüşme olsa da tuhaflık yok. Eğer davet gelirse seve seve giderim. Çekince görmem. Buna kimse karışamaz. Ben siyasetçiyim ülke çıkarları için gerekirse her şeyi görüşürüm. Benim talebim yok ama 'kahve içmeye buyurun' derse giderim. Sakınca da görmüyorum" demişti.

ANTALYALI İŞADAMI

Bu gelişmelerin ardından ortaya atılan "Görgü tanığı var" iddiası ise şok etkisi yarattı. Akaydın'ın ABD gezisinde Fethullah Gülen'in Pensilvanya'da yaşadığı çiftliğe gittiği ve burada görüştüğünü bilen görgü tanığının Antalyalı bir işadamı olduğu iddia edildi. İddiaya göre ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar'ın kayınpederi olan Nevzat Ayvacı, Başkan Akaydın'ı Gülen'in yanından çıkarken gördü. Ancak görüşmenin gizliliğinden bahsedilmesi üzerine görüşmeyi deşifre etmedi. Ayvacı, Gülen cemaatinin Antalya yöneticilerinden. İddiaların odağındaki Ayvacı'nın damadı ATSO Meclis Başkanı Bayar, kendisine telefonla ulaşan Sabah muhabirine, "Böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Kendisine telefonla sordum o da yok dedi. Zaten o tarihte Türkiye'de idi" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görgü tanığı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN