Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madalyonun öteki yüzü

Giriş Tarihi: 17.1.2014

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı, Evcilmen'in kıyak ile adaylığının kesinleştiğini iddia etti

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Koç Grubu'na ait Talya Otel'in kat yüksekliğinin 20.50'den 25.50'ye çıkarılmasının yankıları sürüyor. Büyükşehir Meclisi'nden CHP grubunun oyları ile geçirilen plan tadilatına birçok kişi tepki gösterirken, Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan olayın perde arkasında başka hesapların olduğunu söyledi.

ŞEHRİN GASPI
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in alınan karara en başından bu yana karşı olduğunu fakat bir anda karar değiştirdiğini belirten Işıkhan, bu ani değişiklikle ilgili yaşanan süreci şu şekilde aktardı: "Evcilmen Başkan '5 kat 17.50 yüksekliğe evet diyor muyuz?' diye öneri getirdi. Biz de bu teklife sıcak baktık. O gün 17.50'ydi daha sonra Muratpaşa Meclisi'ne 20.50 olarak getirdiler. 20.50'nin de yanlış olduğunu ısrarla söyledik. Bunu sadece biz değil CHP'li Figen Çalıkuşu ve arkadaşları da söyledi. Sonra Büyükşehir Meclisi'ne geldi fakat tekrar büyüdü, bu sefer 25.50 oldu. Zaten 1986'dan bu yana 2 kat kaçak kullanılmış. Bu şehrin gaspıdır." Yaşanan değişikliğin nedenini 'Sihirli bir el dokunmuştur' şeklinde özetleyen Işıkhan, "Evcilmen'in Talya ile ilgili söz verdiği, bu söz üzerine de Kılıçdaroğlu'nun Evcilmen'nin adaylığına yeşil ışık yaktığını biliyoruz" dedi.

PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Evcilmen'in şehre değil kişilere rant kazandırdığını iddia eden Işıkhan, yaşanan son gelişmelerin buna en güzel örnek olduğunu söyledi. Evcilmen'in büyük bir hukuksuzluğun altına imza attığını belirten Işıkhan, "STK'lar konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Yargıya taşınmazsa biz taşırız" dedi.

KİMSE SİLİNMEDİ
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan'ın seçmeler silindi iddiasına da yanıt veren Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan Erkan'ı ucuz siyaset yapmakla suçladı. Işıkhan, hiçbir seçmenin silinmediğini, sorunun Muratpaşa Belediyesi'ndeki bilgilerin güncel olmamasından kaynaklandığını aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madalyonun öteki yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN