Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP adayları yılan hikayesi oldu

Giriş Tarihi: 18.1.2014
CHP Parti Meclisi'nden (PM), önceki gün yapılan toplantı sonrası da Antalya'nın Konyaaltı ve Muratpaşa'daki düğümü çözecek bir açıklama gelmedi. Türkiye'nin birçok il ve ilçesinin belediye başkan adaylarının belirlendiği toplantıda PM, sadece sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilen Kaş Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Benli'nin yerine Ömer Saim Karakurt'un getirildiğini açıkladı.

AÇIKLAMA 9 ŞUBAT'TA
PM'den Antalya ve parti teşkilatının merakla beklediği Konyaaltı ve Muratpaşa adayları ile ilgili bir karar çıkmazken, açıklamanın 9 Şubat'a ertelendiği belirtildi.

YENİ SENARYO VAR
Ömer Saim Karakurt'un Kaş Belediye Başkan Adayı olması ile birlikte Antalya'daki 16 ilçenin adayını netleştirmiş olan CHP, Muratpaşa ve Konyaaltı'daki bekleyişini sürdürüyor. CHP'nin, iki önemli belediyenin adaylarını açıklamak için Ak Parti adaylarını görmeyi beklediği savı, önceki gün itibariyle açığa düştü. Ak Parti adaylarını açıklamış olmasına rağmen CHP'den herhangi bir ses çıkmaması akıllara yeni senaryoları getirdi. CHP'nin özellikle Muratpaşa adayını açıklamak için Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği son tarihe kadar bekleyeceği, bu sayede aday gösterilmemesi halinde mevcut başkan Süleyman Evcilmen'in başka bir partiden aday olmasının engelleneceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Bu arada Süleyman Evcilmen'in önceki günkü Parti Meclisi toplantısı sırasında yakın çevresine, "Bugün akşama kadar adaylığım açıklanmazsa partimden istifa edeceğim" dediği de fısıltı gazetesi aracılığıyla yayıldı. CHP Parti Meclisi'nden adaylıkla ilgili bir açıklama çıkmamasına rağmen Evcilmen'in partisinden istifa etmemesi ise söylentilerin doğru olmadığını ortaya koydu. Can YÜCEL / ANTALYA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP adayları yılan hikayesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN