Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Hem kel hem fodul

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, "Şundan emin olunuz ki çalmadım, çaldırmamaya çalıştım.
Belediyelerde yolsuzluk girişimleri vardır.
Bunları keşfettiğim zaman bizzat üzerine gittim, hatta kendim savcılığa suç duyurusunda bulundum. Hiç birini halının altına süpürmedim. Türkiye'deki en dürüst belediyecilik hizmetlerinin yürütüldüğü belediyelerden birisiyiz" demiş… Fazla uzatmaya gerek yok.
Madem öyle, Akaydın'a sormak lazım;
Göreve gelir gelmez patlayan 'Düden Park rüşvet skandalı" nedir?
Büyükşehir'e bağlı bir şirket olan Ekdağ yönetimindeki Düden Park'ta gizli kameralı rüşvet skandalı sonrası açığa alınıp yalnız bıraktığınız dönemin Ekdağ Müdürü CHP'li Yakup Ocak'ı ve diğer iki kişiyi hangi gerekçe ile harcadınız… Ocak'ın, "İnşallah aday gösterilirsin ve seni o oturduğun bu koltuktan seçimlerden sonra kaybetmiş birisi olarak kaldırmaya ben gelirim.
Aksi olursa ise Antalya'yı terk edeceğim, Bu işin içinde sen de varsın" şeklindeki suçlamaları karşısında niçin sustunuz?
Belediyeye eksik evrak baskını neden düzenlendi?
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin tarihinde bir ilk olan; belediyeye polis tarafından düzenlenen baskın için neden tek bir kelime dahi etmediniz. Yolsuzluk olayı ile ilgili savcılığa eksik evrak göndermekle neyi gizlemeye çalıştınız?
'Asrın vurgunu' olarak nitelendirilen Halkkart nedir?
Toplu taşıma araçlarında kullanılacak olan kartlı biniş sistemi ihalesini, ihale tarihinden 21 gün önce kurulan bir firmaya hangi gerekçeyle verdiniz? Antalya'da toplu taşımada günde ortalama biniş 400 bin civarında, yine ortalama biniş ücretini 1.50 liradan alırsak günde 600 bin liraya yakın bir para nereye gidiyor? "Hukuki bağımız yok" diyerek kurtulmaya çalıştığınız Halkkart, sizden izinsiz bu parayı nasıl topluyor? Bu para kayıt altında mıdır? Belediyenin firma ile sözleşmesi gereği alacağı yüzde 2 komisyon nerede, hangi evrakla ispatlayacaksınız? Tam 5 yıldır A-Kent firmasının sahiplerini neden gizlediniz? Bu ortaklar kimlerdir? Bu işten dolayı hangi mahkemede yargılanıyorsunuz?
Bugüne kadar toplanan trilyonlarca lira bir meblağın hangi gönüllü kuruluşun kasasında iddiasını açıklayabilir misiz?
100. Yıl Spor Tesisleri ile ilgili 'kamu zararlarının' ve Sayıştay müfettişlerinin raporunun perde arkasında neler yatmaktadır?
Sayıştay 6. Dairesi'nin 100. Yıl projesinin iptali nedeniyle belediye tarafından ödenen tazminatı siz ile Meclis üyelerinin ödemesine karar vermesi nedir? Belediyenin haklarını korumaya yönelik hiçbir girişimde bulunmadan ödenen 30 trilyon lirayı nasıl açıklayacaksınız? En önemlisi, bu konuda firmanın açtığı 277 trilyon liralık bir davanın daha geleceği söz konusu… Böyle bir davanın kaybedilmesi sonucu bu paranın Antalya Büyükşehir Belediyesi kasasından ödenmemesi için, "dostlar alışverişte görsün" minvali dışında herhangi bir çabanız oldu mu?
Daha neler neler var…
İnanın bu sütunlar yetmez…
"Hem kel hem fodul" diyeceğim ama neyse…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Hem kel hem fodul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN