Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fibrocell, FDA onaylı gençlik aşısı

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Uzm. Dr
Ayşe PINARBAŞI


Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar, lekeler, dokuda gevşeklik hissi yorgun bakışlar, mutsuz ifade kadın erkek tüm insanların sıkıntısıdır. Yaş ilerledikçe yıpranan dokuda kollagen ve elastin üretimi azalır. Bu nedenle elastik dokuda gevşemeler derida cansız görünüm sarkmalar ortaya çıkar. Dermatokozmetolojik uygulamalar ve estetik cerrahinin birincil amacı bu sorunu giderirken en doğal sonucu elde etmeye çalışmak olmalıdır. Oysa yapılan uygulamalarda, çoğu zaman fazla şiş görünen bir yüz ve ifadesiz bakışlarla karşilaşmaktayız. Genç görünüm bu değildir. Bu olsa olsa gergin görünüm olabilir(!) İşte Fibrocell yöntemi ile bu anlamda önümüzde sonsuz ufuklar açılıyor.
Fibrocell, zamanı geriye çeviren bir hücresel tedavi yöntemidir.

FİBROCELL NEDİR, NASIL UYGULANIR?

FİBROCELL hastanın kendi fibroblast hücrelerinin çoğaltılarak tedavi amaçlı kullanılması tekniğidir. Fibrocell tekniğinde öncelikle hastanın kulak arkasından 3mm çapında bir doku örneği punch biopsi ile alınır. Alınan biopsi ileri teknoloji laboratuar şartlarında otolog hücre kültürleri vasıtasıyla özel bir işleme tabi tutulur ve fibroblast hücreleri üretilir. 4 hafta sonunda fibroblast hücreleri yeterli sayıya ulaşır ve uygulamaya hazır hale gelir. Uygulama 3 seans halinde yapılır ve her seansta 20-40 milyon fibroblast hücresi hastanın cildine enjekte edilir.Toplamda hastanın cildine ortalama 100 milyon fibroblast hücresi verilmiş olur. Cilde enjekte edilen genç fibroblast hücreleri kollagen elastin üretimi yaparak cildin sıkılaşıp canlanmasını kısaca gençleşmesini sağlar.
Fibrocell FDA tarafından onaylanmış bir teknikle fibroblast hücresi üretme teknolojisidir.

NEDEN FİBROBLAST?

Fibroblastlar bağ dokusunun ana hücreleridir ve yaraların iyileşmesinden sorumlu olan kollajen proteininin yapımından sorumludurlar. 25 yaşından sonra her insanda fibroblast hücre sayısı azalmaya başlar. Bu azalma sonucunda kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir.

FİBROCELL TEDAVİSİ

Doğaldır. Etki süresi ve kalıcılığı uzundur. Uygulama sonrası düzelmeler 6. ayda ortaya çıkar. Bu düzelme uzun sürelidir. Yapılan çalışmalarda 4.5 yıl boyunca etkinin sürdüğü gösterilmiştir.

KULLANIM ALANLARI

Mezoterapi ile yapılabilen yüz yenileme ve gençleştirme, kırışıklıklar, akne ya da su çiçeği izleri, yanık, geçirilmiş kaza ya da yaralanma izleri, saç dökülmesi, cilt çatlakları, kapanmayan kronik yaralar

NEDEN FİBROCELL?

Toksik değil, kalıcı ve uzun etkili, karsinojenik ya da teratojenik değil, alerjik değil, enjekte edildiği yerden başka yere kaymaz, yeterince elastiktir, güvenlidir.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Dermatoloji Bölümü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fibrocell, FDA onaylı gençlik aşısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN