ANSİAD 24 yaşında

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ANSİAD) 24'üncü kuruluş yıl dönümü balosu Ramada Plaza Otel'de gerçekleştirildi. Gecede 2013'ün başarılı isimlerine ödül verildi

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ANSİAD) 24'üncü kuruluş yıl dönümü Ramada Plaza Otel'de gerçekleşen görkemli bir balo ile kutlandı. AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya milletvekilleri Hüseyin Samani, Sadık Badak, Gürkut Acar ve Yıldıray Sapan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Vali Yardımcısı Turan Eren, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, MHP Büyükşehir Adayı Kemal Çelik ve MHP İl Başkanı Osman Çetin'in de katıldığı gecede ödül töreni de düzenlendi.

EN BAŞARILI BEKTAŞ

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen gecede yılın en başarılı işadamı seçilen OTİ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş ödülünü AB Bakanı Çavuşoğlu'nun elinden aldı. Yılın sanat ödülünü ressam Derya Bardakçı, yılın kültür adamı ödülünü ise Orkestrası Şefi Gürer Aykal aldı. Gecede ayrıca, ödüle layık görülen 8 gazeteciye ödülleri takdim edildi.

KATILDIĞIM İLK TOPLANTI ANSİAD'INDI
AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 11 yıl önce ilk katıldığı toplantının ANSİAD'ın bir toplantısı olduğunu belirterek, "11 yıl önce siyasete ilk atıldığım dönemlerde milletvekili arkadaşlarımla Antalya'da katıldığım ilk toplantı ANSİAD'ın toplantısıydı. ANSİAD üyelerinin Antalya ekonomisi ve ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunduklarını hepimizi biliyoruz. İş adamlarımızın özellikle Antalya'nın sosyal projelerine, sorunlarına nasıl katkı sağladıklarını biliyoruz. Umarım bu hızla başarılı işlere imza atarlar" dedi.

ÜLKE VE KENTLER SANATLA KALKINABİLİR
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu Türkiye'nin çok konuşulan ve tartışılan bir ülke olduğuna değinerek hukuk devleti olmadan bir yere varılamayacağını belirtti. Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz gelişmelerimize demokrasi ışığında bakıyoruz. Türkiye konuşulan ve tartışılan bir ülke. Hukuk devleti olmadan modern bir devlet olamıyoruz. Kendi içerisinde çatışmalar yaşayan bir ülke olmaya başladık. Artık yeni siyasi bakışa ve yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. Bir ülke ancak sanatla kalkınabilir. Dünyanın örnek gösterilen şehirleri sanatla ve sanatçılarıyla ön plana çıkmıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANSİAD 24 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN