Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu: Engelleri kaldırdık

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da İhracatçılar Birliği yönetimi ve üyeleriyle buluştu

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, hükümetin aldığı tedbirlerle tarım ihracatındaki engellerin kalktığını ve üreticilerin katkılarıyla ihracat rakamlarının arttığını söyledi. Antalya İhracatçılar Birliği'nin Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Çavuşoğlu, Antalya'da tarım sektörünün giderek arttığını ve Türk ekonomisine önemli ölçüde katkı sağladığını bildirdi.

ANTALYA'NIN KATKISI

Türkiye'nin ihracatının artmasında Antalya'nın kesme çiçek dahil tüm tarım ürünleriyle etkili olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, ihracattaki yükselişte hükümetin çalışmalarının da katkısı bulunduğunu anlattı. Büyükşehirlerde hal sayılarıyla ilgili çalışma yapılacağı bilgisini veren Çavuşoğlu, bu düzenlemeler sırasında sistemden kaynaklanan sorunlar yaşanabileceğini ancak bunların da tartışılarak çözüleceğini belirtti.

UYUMLU ÇALIŞMA ESERİ
İhracat artışına katkı sağlayan üreticilere teşekkür eden Çavuşoğlu, "Hükümet olarak bugüne kadar aldığımız tedbirlerden sonra tarım ihracatındaki engeller çözülmüş oldu ve sizlerin de katkılarıyla ihracat rakamları arttı" diye konuştu. Antalya'daki yerel yöneticilerle 11 yıllık aktif siyaset hayatında uyumlu çalıştıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, bu anlayışla çalışmaları sürdüreceklerini ve sorunları çözmek için gayrette bulunacaklarını sözlerine ekledi. Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı ise sektörün sorunlarını Bakan Çavuşoğlu ile istişare edeceklerini bildirdi. Daha sonra toplantı, basına kapalı devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu: Engelleri kaldırdık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN