Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepimiz birer veliyiz

Manavgat'ta öğrencilerin rahatsız edilmesi 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesi ile önleniyor

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesinde okul önlerinde öğrencilerin rahatsız edilmesi 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesiyle önleniyor. Manavgat Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı protokol kapsamında okullarda 48 erkek ve bayan polis öğrencilere ablalık ve ağabeylik yapıyor.

HEPSİNİN VELİSİYİZ

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, ilçede okul önlerinde muhtemel suç olayları ve öğrencilerin rahatsız edilmesini eğitim ve öğretim sezonu başında hayata geçirdikleri 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesiyle önlediklerini söyledi. Kendilerinin emniyet mensubu olması yanında aynı zamanda öğrenci velisi olduklarını hatırlatan Taşkıran, "Okullardaki görevli olan polisler okul idaresi ile birlikte koordineli çalışarak öğrencilerin giriş ve çıkışlarda art niyetli kişiler tarafından rahatsız edilmesinin önüne geçiyor. Poliste olsak hepimiz öğrenci velisiyiz. Anne ve babayız" dedi.

48 POLİS GÖREVLİ

Polisler, öğrencilerin sabah ve öğle arası giriş ile ikindi okul çıkışlarında okul önlerinde bekleyerek çevreden gelebilecek zarardan koruyor. Polisler, okul müdürleriyle koordineli çalışarak, okul çevresinde muhtemel bir olaya kısa sürede müdahale ediyor. Okullarda görev yapan 48 polisin ilçe güvenliğini sağlamada başka bir işleri çıkması halinde amirlerine bildirerek kısa sürede başka bir güvenlik görevlisinin okula gönderildiği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepimiz birer veliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN