Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altınova'ya hizmet müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, imar probleminin çözüm sürecine girdiği Altınova bölgesine, okuldan semt konağına kadar hizmet müjdesi verdi

Giriş Tarihi: 21.1.2014

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Sinan Mahallesi Demetevler Sitesi'nde düzenlenen toplantıda bölgeye yapılan ve yapılacak hizmetleri anlattı. Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayı Ramazan Çakır'ın düzenlediği toplantıya, Sinan ve Orta mahalleden çok sayıda vatandaş katıldı.

İKİYE AYIRMAK GEREKLİ
Başkan Tütüncü, kendileri için özel ve önemli olan Altınova'yı, imar planı tamamlanmış bölümleri ile imarı bekleyen bölgeler diye ikiye ayırmak gerektiğini belirtti. Tütüncü, ağırlıklı bir kısmında imar planı olmamasından dolayı Altınova'da şehircilik hizmetlerinin yeterince yapılamadığının altını çizdi.

30 YILIK DERT BİTECEK
İmar probleminin, iki tane mahkeme kararına takıldığını hatırlatan Tütüncü, "Gelir gelmez kollarımızı sıvadık, bölgenin imar problemini ortadan kaldıralım diye gayret ettik, çalıştık ama iki tane mahkeme süreci bize 2,5 yıl kaybettirdi. 2014 yılı içerisinde herhangi bir engel çıkmaz ise bölgenin yaklaşık 30 yıldır süren imar problemini çözmüş olacağız" dedi.

HİZMET YAĞMURU OLACAK
Tütüncü, yeni dönemde Altınova'ya yapacakları hizmetlerle ilgili şunları söyledi: "Mevcut okulların eksiklerini tamamlayacağız. Yeni bir lise kazandıracağız. Altınova İlkokulu, Ruhi Sunar İlkokulu ve Esen İlkokulu'nun bahçesine ek bina için gerekli adımları atacağız. Nisan'da bir sağlık tesisi inşa edeceğiz. 7 noktada hizmet veren AKMEK bir şubesini Altınova bölgesine açacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınova'ya hizmet müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN