Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP yine karmakarışık

CHP Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı Murat Bulat, partisinin İl Başkanı Devrim Kök'e taraflı tutumundan dolayı ateş püskürdü. Melli ise gelişmelerin takipçisi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 21.1.2014
CHP'nin Antalya'da Muratpaşa ve Konyaaltı belediye başkan adaylarını açıklamaması gerginliği üst seviyeye çıkardı. CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün Parti Meclisi'nin Muratpaşa ve Konyaaltı'da mevcut belediye başkanları ile devam kararı aldığını ancak açıklamayı ileri bir tarihe bıraktığı yolundaki açıklaması diğer aday adayları arasında büyük rahatsızlığa neden oldu. Kök'ün açıklamasına en sert tepkiyi Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı Murat Bulat gösterdi. Kök'e ateş püsküren Bulat, "İl başkanının aday açıklaması, CHP hukuku ve geleneğine aykırıdır" dedi.

HAKKI YOK

Kök'ün beyanında yer aldığı gibi belediye başkan adaylarının olur alması, sonra da Parti Meclisi tarafından açıklanması diye bir yöntemin söz konusu olmadığını vurgulayan Bulat, "CHP Parti Meclisi belediye başkan adaylarını yalızca açıklamaz, belirler, seçer, karar altına alır. CHP Parti Meclisi, partimizin kurultaydan sonraki en yetkili organıdır. İl Başkanı dahil hiç kimsenin, Parti Meclisi'ni alınmış kararların açıklandığı bir organa dönüştürmeye hakkı yoktur" dedi.

ÇAĞRI YAPTI
Kök'ün yaptığı açıklamalar ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hiçe saydığını belirten Bulat, CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun adını bile anmadan, Parti Meclisi'ni bir açıklama organı varsayarak, il başkanının aday açıklaması, CHP hukuku ve geleneğine aykırıdır. Sayın Devrim Kök, yalnızca Muratpaşa'da 15 yıldır belediye başkanımız olan Sayın Evcilmen'in değil, aday adayları dahil, bütün CHP Antalya örgütünün il başkanıdır" şeklinde konuştu.

DEĞİŞİM ZAMANI

Yapılan açıklamaların il başkanı nezaketine aykırı olduğuna dikkat çeken Bulat, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bütün aday adayları için, CHP Antalya il Başkanı'nın nezaketine, tarafsızlığına ve sorumluluğuna uygun bir açıklama olmamıştır. CHP'li olarak seçimlerin sonuna kadar spekülasyon, maniplasyon ve baskılamalara aldırmadan çalışacağımızı açıkça belirtmek isterim."

MELLİ BEKLEMEDE

Diğer bir aday adayı Ömer Melli ise gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, "Birkaç gün içerisinde konuyla ilgili benim de bir açıklamam olacak. Şu an sessiz kalıyorum ama konunun yakın takipçisiyim" dedi. Can YÜCEL / ANTALYA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yine karmakarışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN