Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıyamet koptu

CHP'nin A Takımı iddiaları, Antalya gündemine bomba gibi düştü. İddiaların asılsız olduğu öne sürülürken, adı geçen bazı isimler böyle bir görev verilirse onur duyacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Sabah Ankara Haber Müdürü Hayrettin Bektaş'ın gündeme getirdiği 'Büyükşehir'de Paralel CHP' haberi, Antalya'nın gündemini değiştirdi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulacak bir A Takımı'nın siyaset üretme ve kadrolaşmayı yapacağının konu edildiği habere, muhataplarından farklı farklı yorumlar geldi. A Takımı'nda yer alacağı iddia edilen 7 isim böyle bir oluşumdan haberlerinin olmadığını belirtirken İl Başkanı Devrim Kök, iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Belediyeyi belediye başkanının yönettiğini ve yöneteceğini ifade eden Başkan Akaydın ise, "Bu tür iddialara sadece gülümsüyorum" dedi. Oluşuma bir tepkide Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse'den geldi. Köse, "A Takımı olmuş, B Takımı olmuş fark etmiyor" diye konuştu. Oluşumun lider isimlerinden biri olduğu ileri sürülen CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ise, "Neden böyle bir şeyle uğraşayım ki? Çok yanlış olmuş bence. Muhabir neye dayanarak bunu söylüyor ki? Adı geçen arkadaşlarla çok muhabbetim bile yok yani. Bir kısmını tanırım, bir kısmını 6 aydır, hiç hayatımda bir kelime dahi etmedim. Antalya'daki arkadaşlarla benim böyle bir hikayem de yok. Öyle çok sohbetimin olduğu kişiler değil. Öylesine tanıdığım kişiler. Bir yapılanma söz konusu değil. Sonuçta Büyükşehir'deki Akaydın çok yakın ahbabımız. Sonra benim neden bu kadar çok alakam olsun Antalya ile. İzmir Milletvekili olarak ve denetmen olarak gereken desteklerimi yapmışım. Gelen giden Antalya'da bir şey olduğunda bizim ismimizi katıyor. Böyle haberler ile prim yapmaya çalışıyorlar. Hoş değil" dedi. Haberde konu edilen iddialara farklı farklı yorumlarda bulunan isimler de şunları söyledi:
MUSTAFA AKAYDIN: Bana komik bir haber gibi geldi. Ama onun dışında bu arkadaşların kendilerine sorun. Büyükşehir Belediye Başkanı benim, benim bilgim dışında paralel bir Büyükşehir Belediyesi nasıl olabilir, olmaz. Bu Başbakan'ın çıkardığı moda bir deyim. Dolayısıyla yakıştırma olarak düşünüyorum. Paralel belediye olur mu hiç?
DEVRİM KÖK: Konu hakkında hiçbir bilgim yok. Biz bu kadroları Mustafa Akayın ile görüşerek belirleriz. Erdal Bey çok değerli bir insandır, bizim Antalya denetçimizdir. Erdal Bey böyle bir girişimde bulunacak olsa benim ve Sayın Akayın'ın bilgisi olur. Biz birbirimizle istişare yaparak bazı şeylere karar veririz. Onun dışında Mustafa Akaydın'a rağmen, böyle bir şey olmaz.
SEMA NUR KURT: Haber konusuyla ilgili hiçbir bilgim ve ilişkimin olmadığını kamuoyu ile paylaşmak isterim. Ayıca hiçbir siyasi partinin kayıtlı üyesi değilim. Konu hakkında hiçbir bilgim yok.

KÖSE: KENDİ İÇ MESELELERİ
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, yaşanan gelişmenin CHP'nin kendi iç meselesi olduğunu söyledi. Köse, "Kendi içlerinde mücadelelerini yapsınlar. Bizim yorum yapmamız doğru olmaz. Halka dönük tarafına baktığınız zaman halka hizmet ulaşmış mı, ulaşmamış mı sorun bu. Bu tip uygulamalar CHP geleneği içerisinde vardır. A Takımı olmuş, B Takımı olmuş fark etmiyor. Antalya'ya hizmet gelmedikten sonra, hiç gelmedi bu güne kadar. Bundan sonra da o zihniyetin yapabileceği bir şey yok. Belediyenin içerisinde hangi yapı olursa olsun fark etmez. CHP aynı CHP zihniyeti olduktan sonra Antalya hizmetsiz kalır. Baktığınız zamanda hizmetin gelmediğini görüyorsunuz" dedi.

BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ
Feridun Baloğlu:
Bu isimler hayatım boyunca bir araya geldiğim isimler değil. Bu tür bir şey olsa Genel Başkan beni doğrudan arar. 52 yıllık siyasi hayatım içerisinde hiçbir zaman böyle yapılaşmaların içerisinde olmadım. Ben siyaseti açık yapar, inancım doğrultusunda mücadele ederim. Bana söylenmiş bir şey yok. CHP için çalışmam için bu tür kurullara ihtiyaç yok. Seçilmiş belediyelerde hiçbir örgütlenmenin içersinde yer almam.

İLETİLMİŞ BİR ŞEY YOK
Kubilay Döşeyen:
Partim seçim kurulunda olmamı istedi ama görevi gençler alsın diye sıcak bakmadım. Ama bu nerden çıktı anlamadım. Böyle bir tasarrufları varsa bize iletilmiş bir şey yok. Bana her hangi bir çalışma grubu teklifi gelmedi. Gelirse de oturur düşünürüz. Böyle bir teklif gelir, altını doldururlar, biz bunu yapmak istiyoruz derler, ben siyaseti etik sınırlar içerisinde yapmak isterim. Hali azırda iletilmiş hiçbir şey yok.

MEMNUNİYET VERİCİ
Figen Çalıkuşu:
Konuyla ilgili bilgim sizin haberinizden oldu. İçeriğini okuduğumda bunlar zaten her partinin yapması gereken, benimsemesi gereken hareket tarzı olması gerekiyor. Belediye hizmetlerinin en verimli şekilde yapılmasını sağlamak, yeni değişime en uygun hareket etmek, bölgede etkin çalışma yapmak gibi. Bana gelen, iletilmiş bir bilgi yok. Ama yine de böyle bir A Takımı içerisinde değerlendirilmek tabi ki memnuniyet verici.

GURUR DUYARIM
Mehmet Talay:
Haberde ismi zikredilen hiçbir insanla bu konuda bir görüşmem yok. Bana da gelmiş böyle bir teklif yok. Böyle bir teklif gelirse bundan gurur duyarım. Bir şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı'nın yanında görev yapmak, benim için onur ve gururdur. Bu şehre hizmet vermek bir ayrıcalıktır. Yaşadığımız kente hizmet vermek benim için ayrıcalıktır, keyiftir.

ŞAŞKINLIKLA OKUDUM
Dursun Gündoğdu:
Gezetenizde yer alan 'Büyükşehir'de paralel CHP' başlıklı haberinizi şaşkınlık içinde okudum. Ben hala CHP Konyaaltı Belediye Başkan aday adayıyım. Süreç sonuçlanmamış ve Konyaaltı adayı resmen açıklanmamıştır. Böyle bir durumda, 'Büyükşehir'in A Takımı' diye lanse ettiğiniz grup içerisinde yer almam söz konusu değildir. Kaldı ki; haberde adı geçen parti yöneticileriyle konuyla ilgili hiçbir temasım ve görüşmem olmamıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyamet koptu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN