Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistik tesislere uyarı

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Hüseyin Barut, turistik tesislere hayati önem taşıyan bir konuda uyarıda bulundu. Akdeniz Bölgesi'nde hizmet veren turistik tesisler ve sanayi tesislerinin periyodik bakımlarının can ve mal güvenliği açısından önemini hatırlatan Barut, "Turizm sezonunun açılmasına günler kala yaptığımız araştırmalarda; turistik tesislerin bu bakım ve kontrollere yeterli duyarlılığı göstermediği sonucu ortaya çıkmıştır" dedi.

SADECE YÜZDE 15

Turistik tesislerin çok az bir bölümünün periyodik bakım ve kontrollerini yaptırdığını aktaran Barut, "Antalya`da her geçen gün artan turistik tesis ve otellerin geçtiğimiz yıl bakım ve kontrol istatistiklerine baktığımızda, kentimizde ortalama bine yakın otel ve turistik tesisin sadece yüzde 15'i yıllık periyodik muayene ve kontrollerini yaptırdığı belirlenmiştir. Bu sonuçlar çok büyük bir tehlikenin sinyallerini çalmaktadır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmenlikleri kapsamında bu muayene ve kontrollerin yaptırılması gereklidir. Turistik tesislerin periyodik bakım ve kontrollerini yaptırmalarının yanı sıra, kazan dairelerinde bu konuda uzmanlaşmış ve sertifika sahibi personeli çalıştırmaları da iş kazalarının oluşmasını ve hava kirliliğini önleyecek, enerjinin verimli kullanılmasını sağlayacak bir hizmet politikası izlemelerine yardımcı olacaktır" şeklinde konuştu.

İVEDİLİKLE KONTROL
Tesislerin turizm sezonu öncesi bu bakımlarını mutlaka yaptırması gerektiğine dikkat çeken Şube Başkanı Hüseyin Barut, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "MMO Antalya Şubesi olarak, turizm sezonuna çok kısa bir süre kala hem kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın can güvenliği hem de yurt dışından ülkemize gelen misafirlerimizin konforu açısından ivedilikle bu kontrollerin yapılmasını öneriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistik tesislere uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN