Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Expo'ya ilk ağaçlar dikildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Eker EXPO 2016'nın ilk ağacını dikti. Bakan Eker, daha sonra partililer ile görüş alışverişinde bulundu

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Antalya'da 2016 yılında düzenlenecek çiçek ve çocuk temalı Expo'nun yapılacağı alana ilk ağaçlar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker tarafından dikildi. EXPO alanına zeytin ağacı diken Eker'e, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ve EXPO Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. Çok sayıda siyasetçinin hazır bulduğu törende konuşan Eker, EXPO 2016'nın hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

110 BİN AĞAÇ

Bütün dünya ülkelerine resmi davet yazılarının gönderildiğini belirten Bakan Eker, "Bugün önemli bir aşamaya geldik. Çünkü tabiat çiçeksiz ve ağaçsız olmaz. Bu ormanın ilk işaretini biz burada dikeceğimiz ağaç ile başlatıyoruz. Bölgeye 110 türde toplam 25 bin ağaç dikilecek. Zeytin ağacından çam ağacına, selvi ağacından sığla ağacına, narenciyeye kadar bölgemizi temsil eden ağaçlar dikilecek. Buraya Türkiye'yi temsil eden, zenginliğini temsil eden bir küçük orman oluşturacağız" dedi. Eker, EXPO 2016 Antalya'nın bir Türkiye projesi olduğunu ve Türk milletinin EXPO aracılığı ile dünyaya çok önemli bir mesaj ileteceğini söyledi.

PARTİLİLER İLE BULUŞTU
Çocuklarla birlikte EXPO alanına ilk ağacı diken Eker, diktiği ağacın üzerine adının yazılı olduğu bir plaket çaktı. EXPO gönüllüleri ve çocuklara ilk gün sertifikası dağıtan Eker, programının devamında Expo 2016 Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Eker daha sonra Ak Parti İl Başkanlığı'na geçti. Burada partisini il yöneticileri ile bir araya gelen Eker, seçim çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Expo'ya ilk ağaçlar dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN