Haluk ÜNCEL: Bildiği bir şey var: İşbilmezlik

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Öyle görülüyor ki Mustafa Akaydın 30 Mart seçimlerinde yine afaki vaatler ile karşımıza çıkacak. Bu kez daha da ileri giderek, soyut kavramlar ile kafa karıştıracak.
Geçen 2009 seçimlerinde "100 bin kişiye iş, bedava elektrik, 10 bin ev hanımına sigortalı iş, hemşerilik yardımı" gibi gerçekleşmesi iki cihanda dahi mümkün olmayan somut kavramlar ile dalgasını geçmişti.
Bu kez daha da ileri giderek, Antalyalıya; "Huzur, bereket, sağlık" dağıtacakmış.
Şu anda yaptığı seçim afişlerinde bu kavramlara vurgu yapılıyor.
Yalnız hangi yörede, kime kaç gram veya kaç litre bereket, huzur ve sağlık dağıtacağı belirtilmemiş!
Ben dahi bunların katı mı, sıvı mı olduğunu karıştırdım vatandaş ne yapsın!
Sonrası da "Hocanın bir bildiği var" olacakmış. Oysa geçen 5 yıl boyunca ortaya çıktı ki Akaydın'ın bir şey bildiği yok.
Yalnız haksızlık etmeyelim, burada bir parantez açalım; evel Allah insanların gözlerinin içine baka baka doğruları söylememe yeteneğini kullanmayı çok iyi biliyor! Bu başlı başına bir meziyet, her insanda kolay kolay teşekkül etmez!
Yunan felsefesinin kurucularından, ahlak felsefesi, bir diğer manada değer öğreticisi sayılan, ünlü filozof Sokrates günümüzde Antalya'da yaşasaydı her halde bu sloganı fena halde 'ti'ye alır, epey malzeme yapardı. "Bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir" sözünden hareketle, Akaydın'ı "5 yılda senin ne bilip bilmediğini gördük, otur oturduğun yerde, bana milattan önce söylediklerimi tekrarlatma" diye fena hırpalardı!
Latife bir yana, Akaydın'ın 5 yılı gerçekten işbilmezlik ile geçti. Şimdi, halkın karşısına "Hocanın bir bildiği var" sloganı ile çıkıp nasıl oy isteme cüretinde bulunacağını kestiremiyorum.
Çünkü Akaydın'ın bu kentte 5 yıl içinde bildiğini sanıp bilmediği o kadar çok şey var ki hepsini tek tek yazmak için bu sütunlar yetmez, yazı dizisi olur. Akaydın kenti yönetmeyi, bira festivali, eğlenceler, her gelenin hükümete sallamayı marifet bildiği yandaş söyleşilerden ibaret bildi… Oysa Antalya'nın ciddi projelere gereksinimi vardı. Ve bu yolda hiçbir adım atılmadığı gibi kaybedilen bir 5 yıl yaşadı Antalya… Tüm bunlara rağmen 5 yıl "lay lom" belediyeciliği yapıp, bugün vatandaşın karşısına çıkıp "Benim bir bildiğim var" demek bu şehrin insanına hakaret etmekten başka bir şey değildir sanırım… Hadi, yukarıda mizah yaptık Sokrates'i konuşturduk ama bu gerçeği değiştirmiyor ki Antalyalı da aynı soruyu sormaz mı, "Bunca yıl kente hizmet adına hiçbir şey üretmedin. Madem bir bildiğin vardı, neden 5 yıl yattın bizden sakladın, seçim zamanı mı aklına geldi?" diye…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Bildiği bir şey var: İşbilmezlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN