'PM'de görüşme olmadı adaylarımız belli değil'

CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Antalya'nın Konyaaltı ve Muratpaşa adaylarının henüz PM'de görüşülmediğini ifade etti

Giriş Tarihi: 24.1.2014
CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Umut Akdoğan, Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan adayları konusunda yaşanan çalkantılara son noktayı koydu. Başkan adaylarının henüz PM tarafından belirlenmediğini ifade eden Akdoğan, "Son yaptığımız parti meclisinde ilçe belediye başkanlarımızdan yaklaşık 900 tanesini belirledik. Ama bunun içerisinde Antalya'nın iki merkez ilçesi olan Muratpaşa ve Konyaaltı yoktu" dedi.

HENÜZ GÖRÜŞÜLMEDİ

CHP Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan aday adaylarını rahatlatan açıklama CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan'dan geldi. Akdoğan, CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün mevcut başkanları aday ilan etmesine rağmen, "Parti Meclisi bu iki ilçeyi henüz görüşmedi" dedi.

TARİH SARKABİLİR
Partisinin Kemer İlçe Teşkilatı'nın davetlisi olarak Antalya'ya gelen Akdoğan, adaylık söylentileri hakkında şunları söyledi: "Son yaptığımız PM'de ilçe belediye başkanlarımızdan yaklaşık 900'ünü belirledik. Bunun içerisinde Muratpaşa ve Konyaaltı yok. Bizim parti işleyişimizde MYK ulu öneriyor, PM'de görüşülüyor, onaylanıyor ve karara bağlanıyor. Bu iki ilçe ile ilgili böyle bir durum söz konusu değildir. Mevcut başkanlar önerilir mi değiştirilir mi bir fikrim yok. Genel başkanımızın, MYK'nın ve PM'nin takdiridir. Şu anda parti meclisine böyle bir görüşme gelmediği için benim bir bilgim yok. Bu konuyla ilgili hiç kimseyle de görüşmüş değilim. Ama PM böyle bir kararı olmadığı konusunda kesin bilgim var. Böyle bir kararımız yok. Önümüzdeki ay başı bir PM toplanmasını ön görüyoruz. Şubat ayının ilk haftası olabilir. Daha onunda tarihi belli değil."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'PM'de görüşme olmadı adaylarımız belli değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN