Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Antalya'yı konuşmayan adam

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik amacıyla her yıl düzenlediği Geleneksel Ödül Töreni önceki gün yapıldı ve yılın başarılı işadamlarına ödülleri dağıtıldı.
Kentte iyi bilinir, ATSO'nun bu ödül törenlerine mutlaka her yıl Bakan düzeyinde bir katılım gelenek haline gelmiştir.
Bu yıl da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ödül törenine iştirak ettiler.
Her yıl olduğu gibi nezih bir ortam ve saygın konuklar ile gerçekleşmesi planlanan bir gece düzenlenmişti. Antalyalı işadamları ve diğer davetliler de salonda yerlerini almışlardı.
Bugüne kadar düzenlenen ATSO Geleneksel Ödül Tören'lerinde Antalya'nın üç vazgeçilmezi; turizm, tarım ve ticareti konuşulur, ülke ekonomisine katkısı değerlendirilir ve daha mükemmel bir Antalya için öneriler tartışılır, velhasıl kentin geleceği işadamlarınca masaya yatırılırdı. İşin içine siyaset karıştırmamaya özen gösterilir, mümkün olduğunca siyasetten uzak durulurdu.
Ama, gelgelelim Antalya'nın öyle bir belediye başkanı var ki 5 yıldır bu tür toplantıları vesile bilip, Hükümete sallamanın (tabiri caiz görün Akaydın'ın yaptığı ancak bu sözcük ile izah edilir) kendisinin Ankara yolunu açacağı ümidiyle, Antalya'ya hizmeti bir kenara bırakıp siyaset yapmaya çaba göstermiştir.
Akaydın'ın bu kronik hastalığı yine nüksetti ve ödül töreni ile alakası olmayan ulusal mevzuları gündeme getirip, Türkiye'nin iç ve dış politikalarını eleştirmeye kalkıştı.
Sonrası mı?
Tabi ki hem Bakan Eker'den hem de Çavuşoğlu'dan gerekli cevabı aldı.
Bakan Eker, Antalya'daki sığır sayısından ve tarım alanlarından bahsetti, rakamlarla izah etti.
Bakan Çavuşoğlu'nun yanıtı ise "Yerel yöneticilere bir tavsiyem var, seçimden önce söylediğiniz şeyleri seçimden sonra tutmazsanız millet size inanamaz.
Seçimden önce 100 bin kişiye iş bulacağım diyorsunuz, seçimden sonra bu 10 bindi, o sıfırı oraya kim koydu diyorsunuz. Siz siyasilerden ricamız seçimden önce söylediklerinizle seçimden sonra yaptıklarınızı iyi kıyaslayın" şeklinde oldu.
Rıfat Hisarcıklıoğlu ise adeta Akaydın'a ders vererek Antalya'yı konuştu. 81 ilin içinde Türkiye'ye net 10 milyar dolar döviz getiren tek şehrin Antalya olduğunun altını çizdi.
Neticede Antalya'nın toplantısında "Antalya konuşmayan" tek kişi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın oldu.
Ne garip değil mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Antalya'yı konuşmayan adam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN